REKLAMA

REKLAMA


Klimakonwektory FX i urządzenia sterujące


artykuł promocyjny

Klimakonwektor jest to urządzenie, służące do utrzymywanie żądanej temperatury w pomieszczeniu. Urządzenia te potocznie nazywane są nazwą fan-coil. Klimakonwektory znajdują przeważnie zastosowanie w biurach i budynkach użyteczności publicznej. Czynnikiem chłodniczym/grzewczym w tego typu urządzeniach jest woda lub jej mieszanina.

W ofercie firmy Iglotech znajdują klimakonwektory Actionclima. Firma ACTIONclima ma w swojej ofercie kilka typoszeregów produktów. Dostępne są urządzenia naścienne, podokienne, kanałowe, kasetonowe, podsufitowe w bardzo dużym zakresie mocy chłodniczej od 1,5 kW do aż 110 kW co pozwala na odnalezienie urządzenia, które zaspokoi oczekiwania. Do najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych na obiektach ze względu na łatwość aranżacji wnętrza należą klimakonwektory podokienne serii FX.

 


Klimakonwektory FXKlimakonwektory serii FX, dzięki wygładzonym liniom obrysu można w łatwy sposób dopasować do wielu rodzajów wnętrz. Klimakonwektory standardowo są malowane na biało, ale na życzenie klienta, mogą być wykonane w dowolnym kolorze z palety RAL. Obudowa wykonana jest z galwanizowanej, pokrytej warstwą poliwinylową blachy. Dzięki temu powierzchnia zewnętrzna urządzenia jest odporna na wypływ warunków zewnętrznych oraz zadrapania. W celu obniżenia poziomu hałasu zastosowano skuteczną izolację akustyczną (klasa M1). Wymiary urządzenia są proporcje, a jego grubość to zaledwie 220 mm. Osłona wylotowa jest wykonana z białego tworzywa ABS. Dwa rzędy ruchomych żaluzji mogą być w łatwy sposób dowolnie regulowane w celu ustawienia kierunku przepływu powietrza zgodnie z życzeniem użytkownika. Duża swoboda regulacji żaluzji pozwala na: zintensyfikowanie efektu indukcji, zwiększenie zasięgu strugi powietrza,  zintensyfikowanie efektu Coandy (przyleganie strumienia powietrza do najbliższej powietrzni), zabezpieczenie urządzenia przed zanieczyszczeniami i kurzem.

 

 

Iglotech - Klimakonwektory Actionclima serii FX

fot.: Klimakonwektory Actionclima serii FX

 

 

Konstrukcja nośnaKonstrukcja nośna wykonana jest z grubej blachy ocynkowanej z otworami przeznaczonymi do montażu urządzenia na ścianie lub suficie. Dodatkowo pokryta jest izolacją termiczną i dźwiękową (klasa M1).

 

 

Taca ociekowaTaca ociekowa także jest wyposażona w izolację termiczną i dźwiękową (klasa M1) (nie dotyczy modeli stojących ze względów montażowych).
 


Wymiennik ciepłaWymiennik ciepła o wysokiej sprawności wykonany z rur miedzianych i lameli aluminiowych, których przyleganie do rury jest zapewnione poprzez mechaniczne rozpęczanie rur. Przyłącza wymiennika wyposażone są w system zapobiegający ich ukręceniu w czasie montażu, ręczny zawór odpowietrzający, ręczny zawór spustowy. Standardowo przyłącza są po lewej stronie, ale na życzenie mogą być zamontowane z prawej strony. Urządzenia mogą być wyposażone w jeden wymiennik dla systemu dwururowego lub dwa wymienniki dla systemu czterorurowego. Wymienniki są sprawdzane pod ciśnieniem 30 bar, co odpowiada maksymalnemu ciśnieniu pracy 15 bar. Wymienniki są zaprojektowane do pracy z wodą wysokoparametrową (CO, instalacje przemysłowe), wodą niskoparametrową (piece kondensacyjne, systemy solarne, pompy ciepła), wodą lodową i mieszaniną glikolu.Automatyka hydraulicznaW ofercie Actionclima dostępna jest również fabrycznie montowana automatyka hydrauliczna, która może być skonfigurowana ze względu na napięcie sterowania, współczynnik przepływu Kv czy typ zaworów (odcinające lub trójdrogowe mieszające). Dzięki temu można dopasować sposób regulacji instalacji do potrzeb.

 

Iglotech - Automatyka hydrauliczna urządzeń może być skonfigurowana ze względu na napięcie sterowania, współczynnik przepływu Kv, typ zaworów

fot.: Automatyka hydrauliczna urządzeń może być skonfigurowana ze względu na napięcie sterowania, współczynnik przepływu Kv, typ zaworów

 


WentylatorySekcja wentylatorów zawiera jeden, dwa lub trzy wentylatory promieniowe z dwustronnym wlotem powietrza, z najnowszej konstrukcji plastikowymi łopatkami zamontowanymi bezpośrednio na silniku elektrycznym. Wentylatory są statycznie i dynamicznie wyważone oraz zamontowane na antywibracyjnym oparciu. Dzięki swoim dużym rozmiarom zapewniają duży przepływ powietrza i wysokie ciśnienie statyczne przy niskim poziomie hałasu. Silniki są zasilane prądem 230V/50 Hz, zabezpieczone Klixonem, posiadają klasę B oraz podwójną izolację. Prędkość obrotowa zmieniana jest przy pomocy autotransformatora, zamocowanego w urządzeniu.
 


Filtr powietrza


Filtr powietrza osadzony w metalowej ramie jest łatwy w demontażu. Może być regenerowany poprzez mycie wodą, przedmuchanie lub wyssanie. Wysokosprawny filtr wykonany z tkaniny poliestrowej zabezpieczonej żywicą. Chroni on zarówno urządzenie, jak i użytkowników przed przedostawaniem się zanieczyszczeń w postaci pyłów i proszków (klasa M1, poziom filtracji EU3).
 


Wyposażenie elektryczne


Standardowe urządzenie jest wyposażone w kabel od silnika wentylatora (bez panelu sterującego i skrzynki przyłączeniowej). Dzięki temu klient może wybierać pośród szerokiego zakresu paneli sterujących i skrzynek przyłączeniowych, które są montowane fabrycznie w urządzeniu po przeciwnej stronie niż przyłącza wodne.AkcesoriaJedną z bardzo ciekawych opcji, w które może być wyposażone urządzenie jest BIONIZER. Jest to generator anionów, który poprzez swoje działania odświeża powietrze oraz wpływa pozytywnie na samopoczucie osób znajdujących się w pomieszczeniu.
 


Bionizer wspomaga działanie klimakonwektora i pomaga:
 

  • usunąć zapachy kuchenne i zapach dymu papierosowego,
  • usuwać kurz, zapobiegać podrażnieniom nosa, zapaleniem i alergiom powodowanym obecnością pyłków kwiatowych,
  • oczyszczać powietrze poprze szybkie usuwanie ładunków dodatnich,
  • wzmocnić działanie tlenu w powietrzu: aniony sprawiają, że cząsteczki tlenu są bardziej aktywne i zapobiegają przedostawaniu się bakterii poprzez system klimatyzacji. Aniony przyczyniają się również do powstawania ozonu, który poprzez swoje bakteriobójcze właściwości odświeża powietrze, dodatkowo chronią oczy ludzi pracujących przed monitorami komputerów – zmniejsz czając niekorzystne oddziaływanie pola elektromagnetycznego przez te urządzenia.

 


Regulatory zewnętrzneDo sterowania pracą urządzeń klimatyzacyjnych firma Actionclima oferuje trzy rodzaje regulatorów zewnętrznych. Regulatory serii CR, umożliwiające uzyskanie trzech prętkości obrotowych, są najbardziej tradycyjnymi, ekonomicznymi i najczęściej używanymi do współpracy z urządzeniami z silnikami elektrycznymi zasilanymi prądem 230V.

 

Iglotech - Regulatory serii CR
fot.: Regulatory serii CR


 

Regulatory ICD.Mają one takie same zastosowanie jak sterowniki CR, ale są sterowane mikroprocesorem. Kolejnym typem są regulatory HTR. Są to najbardziej zaawansowane sterowniki, jednak łatwe w obsłudze.

 

Iglotech - Regulator HTR
fot.: Regulator HTR


 

System sterowania HTNFirma Actionclima dostarcza również cały system sterowania noszący nazwę HTN. Jest to rozwiązanie przeznaczone do kontroli temperatury w instalacjach HVAC. Sterowniki serii HTN mają takie same możliwości jak HTR, jednak mogą być połączone w sieć, w której wszystkie urządzenia porozumiewają się za pomocą otwartego protokołu. W sieć może znajdować się do 60 sterowników. Zastosowanie systemu HTN pozwala zaoszczędzić do 20% energii.

 

Iglotech - System HTN przeznaczony do kontroli temperatury w instalacjach HVAC
fot.: System HTN przeznaczony do kontroli temperatury w instalacjach HVAC


 

W systemie możliwe jest m. in.:
 

  • ustawienie granic, w których może się mieścić nastawa temperatury,
  • zastosowanie programatora tygodniowego,
  • wyłączanie poszczególnych urządzeń, jeżeli pomieszczenia są puste,
  • automatyczna zmiana nastaw podczas świąt i zaplanowanych nieobecności,
  • dobór odpowiedniego zarządzania pracą określonej jednostki w zależności od czasu ekspozycji słonecznej, sposobu użytkowania, czasu pracy.


Kontakt w sprawie produktów:Iglotech Sp. z o.o.
tel. +48 55 645 73 00
fax.
www: www.iglotech.com.pl
mail: iglotech@iglotech.com.pl
Zobacz więcej treści z działu: klimatyzacja

PARTNERZY

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm  logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors          Kaisai         VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY