REKLAMA

REKLAMA


Podłogowe ogrzewanie kanałowe


artykuł promocyjny

Współczesny grzejnik to coś znaczniej więcej niż tylko żeliwny element zawieszony pod oknem. Nie tylko wygląd grzejników przeszedł duże zmiany na przestrzeni lat, ale też ich rola. Grzejniki dostosowują się do nowych wymagań stawianych instalacjom grzewczym, ale też coraz wyższym standardom estetycznym.

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

Użytkownicy oczekują także dynamicznej i precyzyjnej pracy, przy zachowaniu możliwie najniższych kosztów ogrzewania i znakomitej jakości - grzejnik to przecież zakup na lata. Ogrzewanie podłogowe kanałowe REGULUS-system CANAL spełnia wszystkie te  wymagania, oferując produkty znakomicie dostosowane do aktualnych trendów, dostępne finansowo i łatwe do zastosowania zarówno w obiektach nowych, jak i remontowanych.

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANALRegulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANALPodłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system - prosta konstrukcja i montaż

 

Ogrzewanie podłogowe kanałowe REGULUS-system CANAL składa się z miedziano-aluminiowego grzejnika, tzw. wymiennika kanałowego, wanny z blachy ocynkowanej malowanej proszkowo oraz podestu. Wanna zabudowana jest w kanale w posadzce, wewnątrz wanny umieszczony jest wymiennik oraz najczęściej także wentylator wspomagający jego pracę i zapewniający odpowiednią dynamikę precyzyjnie sterowanego procesu grzania. Kanał przykryty jest ażurowym drewnianym lub metalowym podestem. Jedynym widocznym elementem systemu jest więc estetyczna kratka (podest).

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANALRegulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

Montaż kanałów grzewczych jest prosty, wystarczy przygotować otwór dobrany parametrami do wymiarów wybranego zestawu. Należy jedynie pamiętać o zachowaniu kontynuacji warstw posadzki obok i pod wanną kanału grzewczego. Nie oznacza to jednak, że system ogrzewania kanałowego musi być zaplanowany na etapie projektu architektonicznego - w dowolnym momencie można zastosować wersję z wentylatorem REGULUS-system CANAL VENT o grubości zaledwie 8 cm!

 

 

Dynamika i oszczędność energii z wymiennikami kanałowymi REGULUS-system

 

Wymiennik kanałowy REGULUS-system różni się od innych systemów dostępnych na rynku. Przede wszystkim cechuje go mała pojemność wodna, która decyduje o dynamice pracy. Grzejnik bardzo szybko reaguje na zapotrzebowanie na ciepło, będąc jednocześnie elementem łatwym do zastopowania i sterowania. Dzięki dynamiczności pracy oszczędności energii są oczywiste - grzejnik dostarcza dokładnie tyle ciepła, ile potrzeba do utrzymania zadanej temperatury.

Korzystając z systemu kanałów grzewczych, można ogrzewać wybrane, newralgiczne segmenty obiektu, pomijając pozostałe - tzw. ogrzewanie strefowe. Odpowiednio rozmieszczając i dobierając typ wymienników kanałowych (grzejników), można podzielić przestrzeń na strefy o różnym stopniu nagrzania, a nawet pominąć wybrane. Rozwiązanie to przydaje się zwłaszcza w przypadku wnętrz wielofunkcyjnych, gdzie w różnych strefach jest różne zapotrzebowanie na ciepło.

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

 

 

Wysoki komfort użytkowania grzejników kanałowych

 

Grzejniki kanałowe mogą ogrzewać pomieszczenia samodzielnie lub pełnić funkcję ogrzewania wspomagającego i być używane okresowo poza sezonem grzewczym. Rozlokowane wzdłuż przeszkleń działają jako kurtyna ciepłego powietrza i chronią pomieszczenie przed napływem zimnego powietrza z tarasu, balkonu, przed dużymi przeszkleniami, w wiatrołapach i korytarzach.

Zastosowanie wentylatora powoduje, że ruch powietrza wywołany przez grzejnik z wentylatorem zapewnia zaplanowany rozkład temperatury i wspomaga wentylację, a cichy wentylator gwarantuje wysoki komfort użytkowania.

Pielęgnacja i utrzymanie czystości wewnątrz wanny kanału jest bardzo łatwe: wystarczy unieść podest, by oczyścić grzejnik i wannę odkurzaczem. Można też przetrzeć elementy systemu szmatką z dodatkiem delikatnego detergentu. Istotne jest również to, że nawet jeśli do wanny kanału dostanie się woda, nie ma zagrożenia korozją - grzejniki REGULUS-system są wykonane z miedzi i aluminium, a wanna z blachy ocynkowanej malowanej proszkowo lakierem epoksydowym do stosowania na zewnątrz, są więc odporne na działanie wody i środków piorących.

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANALRegulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

 

 

Ogrzewanie podłogowe kanałowe - estetyka i nowatorskie rozwiązania

 

Ogrzewanie podłogowe kanałowe pozwala zaoszczędzić miejsce, które do tej pory zajmowały grzejniki ścienne, a atrakcyjne wzornictwo ażurowych podestów doskonale komponuje się zarówno z otoczeniem o nowoczesnej, jak i klasycznej stylistyce. We wnętrzach o skomplikowanym kształcie i dużych wymaganiach estetycznych świetnie sprawdza się wersja z wentylatorem REGULUS-system CANAL VENT. To zestawy o mniejszej wielkości, które zdecydowanie łatwiej rozmieścić.

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

REGULUS-system poleca również podest posezonowy - innowacyjne i oparte na unikatowej koncepcji rozwiązanie. Płytki metalowy podest wstawiany jest w miejsce podestu ażurowego, użytkownik wypełnia go materiałem, z którego wykonana jest otaczająca kanał podłoga, lub w inny dowolny sposób. Podest posezonowy chroni wymiennik kanałowy przed zabrudzeniem po sezonie grzewczym, a przy tym znakomicie maskuje kanał grzewczy.

Podest posezonowy

 

 

Uniwersalne zastosowanie systemu podłogowego ogrzewania kanałowego

 

Systemy podłogowego ogrzewania kanałowego świetnie się sprawdzają w budynkach  jedno- i wielorodzinnych, apartamentowcach, obiektach sportowych, budowlach sakralnych, zabytkowych, a także w lokalach usługowych, salonach wystawienniczych, samochodowych i innych, w których poza funkcją grzania, istotnym celem jest stałe utrzymanie dobrej widoczności przez witryny wystawowe.

Parametry charakterystyki cieplnej REGULUS-system CANAL, ich wysoka dynamika grzania, duża wydajność w niskiej temperaturze czynnika grzewczego, długa żywotność, lekkość, estetyczny design, szybka dostępność i korzystna cena sprawiają, że jest to oferta uniwersalna i optymalna do zastosowania w dowolnej instalacji c.o.

 

REGULUS®-system CANAL VENT – odpowiednio duża moc grzewcza, przy relatywnie małych rozmiarach

 

Jeszcze lepsze warunki zapewnia ogrzewanie kanałowe z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem, które znajdziemy w modelu CANAL VENT. Takie rozwiązanie konstrukcyjne zapewnia większą moc grzejnika (nawet o kilkadziesiąt procent) i większą dynamikę działania, bez zwiększania gabarytów zestawu. Zmienna wydajność wentylatorów jest (poza samej wysokiej sprawności wymiennikiem) głównym czynnikiem różnicującym moc grzewczą grzejnika kanałowego.

Grzejnik CANAL VENT jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli konieczne jest maksymalne ograniczenie długości i głębokości kanałów, przy jednoczesnym uzyskaniu odpowiedniej mocy grzewczej. Najpłytsze zestawy z wentylatorem mają głębokość zaledwie 8 cm, zatem ich montaż nie musi być uwzględniony na etapie projektowania, łatwiej je również rozmieścić we wnętrzach o nietypowym kształcie i dużych wymaganiach estetycznych.

system CANAL VENT

Mając w instalacji zestaw CANAL VENT, użytkownik może precyzyjnie sterować ilością wyprodukowanej i zużywanej na cele grzewcze energii. Zastosowanie dynamicznie działającego grzejnika kanałowego z wentylatorem daje możliwość czasowego, maksymalnego wyłączenia grzania (np. podczas nieobecności w domu), a po ponownym włączeniu szybkiego uzyskania pożądanej temperatury.

Dzięki zastosowaniu dynamicznie działającego zestawu kanałowego wspomaganego wentylatorem możliwe jest czasowe wyłączenie procesu grzania, również wówczas, gdy pojawiają się zyski ciepła takie jak nasłonecznienie, a także pracujące urządzenia wydzielające tzw. ciepło bytowe, które mają istotny udział w bilansie cieplnym pomieszczeń – oszczędności energii są oczywiste.

Ogrzewanie kanałowe sprawdza się w układach wyposażonych w programator pokojowy z bezpośrednim pomiarem temperatury pomieszczenia lub z głowicą termostatyczną zamontowaną na zasilaniu grzejnika zaopatrzonego w kapilarną sondę temperatury umieszczoną na ścianie. Użytkownik ustawia wybraną temperaturę na sterowniku, a układ c.o. szybko podejmuje pracę na impuls ze sterownika (dzięki małej pojemności wodnej grzejniki kanałowe bardzo szybko reagują na sygnał ze sterownika i zaczynają grzać).

Jeszcze dynamiczniejszym sposobem sterowania jest czujnik temperatury sprzężony z elektrozaworem umieszczonym na rozdzielaczu. Ogrzewanie takie jest szczególnie ekonomiczne i komfortowe. Praca wentylatorów jest bardzo cicha (głośność: 27-31dB, napięcie: 230V lub 12V moc dla 230V: 6-18W, moc dla 12V: 9-39W).

 

Kompletny zestaw ogrzewania kanałowego z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem CANAL VENT składa się z:

  • miedziano-aluminiowego grzejnika (wymiennika kanałowego) malowanego proszkowo (kolor czarny mat – 9005 RAL);
  • wentylatora (zepołu wentylatorów w zależności od długości) z okablowaniem i osłonami;
  • wanny z obramowaniem wykonanej z blachy ocynkowanej malowanej proszkowo (kolor czarny mat – RAL9005) – (wewnątrz wanny zamontowane są wymiennik i wentylator);
  • odpowietrznika, pokrywy zaworów, zestawu montażowo-stabilizującego.

Kompletny zestaw ogrzewania kanałowegoKompletny zestaw ogrzewania kanałowego


Ogrzewanie kanałowe ma unikalne cechy:

  • konstrukcyjne – grzejnik (wymiennik kanałowy): układ wodny z miedzi, układ oddawania ciepła z aluminium;
  • wysoki współczynnik przewodnictwa cieplnego – miedź i aluminium;
  • małą masę całkowita grzejnika wraz z wodą oraz małą pojemność wodną;
  • dużą powierzchnię wymiany ciepła;
  • jest idealnym rozwiązaniem dla instalacji z niskotemperaturowymi źródłami ciepła (kotły kondensacyjne, pompy ciepła) oraz dla nowoczesnych energooszczędnych i łatwo sterowalnych systemów c.o.

Ogrzewanie kanałowe ma unikalne cechyOgrzewanie kanałowe ma unikalne cechy:Kontakt w sprawie produktów:REGULUS-system s.j
tel. 033 812 36 69
fax. 033 815 10 25
www: www.regulus.com.pl
mail: export@regulus.com.pl
Zobacz więcej treści z działu: ogrzewanie

PARTNERZY

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm  logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors          Kaisai         VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY