REKLAMA

REKLAMA


Ebm Papst


Okrągłe kształtki wentylacyjne


artykuł promocyjny

Firma Centrum Klima jest wiodącym na rynku polskim producentem i dystrybutorem systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Produkty firmy są równiez doceniane w innych krajach europejskich. Firma kładzie duży nacisk na jakość swoich wyrobów i dlatego też dokonuje ciągłego procesu kontroli, począwszy od dostaw blachy, poprzez produkcję, aż do momentu dostarczenia produktu końcowego do klienta.

Produkty Centrum Klima uzyskały certyfikat instytutu KIWA SWEDCERT w Karlskronie na podwyższoną klasę szczelności. Atest klasy szczelności otrzymało pełne portfolio stalowych kanałów i kształtek okrągłych produkcji Centrum Klima. To kolejny certyfikat - obok zaświadczenia wydanego przez Instytut Techniki Budowlanej oraz systemu ISO 9001:2008 - potwierdzający wysoką jakość produktów spółki.

 

certyfikat instytutu KIWA SWEDCERT w Karlskronie dla Centrum Klima

 

Aby móc zagwarantować podwyższoną klasę szczelności kształtek i kanałów wentylacyjnych, niezbędne są cykliczne testy wybranych losowo produktów z partii produkcyjnych. Do takich testów można używać m.in. z kompleksowego systemu do pomiaru pozytywnego i negatywnego ciśnienia PAN331, który umożliwia precyzyjne określenie klasy szczelności badanego układu. W przypadku wykrycia nieszczelności w testowanych produktach badaniu podlega cała partia danego produktu i w zależności od efektu kontroli jest korygowana na linii produkcyjnej lub wycofywana ze sprzedaży.

 

Centrum Klima - system do pomiaru pozytywnego i negatywnego ciśnienia PAN331

system do pomiaru pozytywnego i negatywnego ciśnienia PAN331

 

Nowoczesny park maszynowy i wysokiej jakości materiały z których produkowane są okrągłe elementy wentylacyjne takie jak: kolana, redukcje, trójniki, sztucery, nyple, mufy i wiele innych są gwarancją najwyższej jakości wykonania.

 

Centrum Klima - LINIA DO ZGRZEWANIA KOLAN VARB 60

Linia do zgrzewania kolan VARB 60

 

W kolanach tłoczonych wyżej opisywaną szczelność uzyskuje się głównie poprzez łączenie „połówek kolana” zgrzewem liniowym. W przypadku kolan z uszczelką uszczelka mocowana jest poprzez zaciśniecie na niej wywiniętych krawędzi kształtki. Bardzo istotnym warunkiem jest również wykonywanie wszystkich procesów produkcyjnych na specjalnych w pełni zautomatyzowanych maszynach do produkcji kształtek wentylacyjnych co gwarantuje nam pełną powtarzalność i dokładność procesu produkcyjnego.

 

Centrum Klima - Łączenie kolana Centrum Klima (zgrzew liniowy)Centrum Klima - Łączenie kolana Centrum Klima (zgrzew liniowy)

fot.: Łączenie kolana Centrum Klima     fot.: Łączenie kolana konkurencji
                (zgrzew liniowy)                     (przetłoczenie punktowe)

 

Na polskim rynku można spotkać produkty które w znacznym stopniu odbiegają jakością od norm i standardów przyjętych w UE. Często wykonane są z nieodpowiedniej jakości blachy: zbyt cienkiej lub ze zbyt małą powłoką ocynku (często poniżej 150 g/m2). Używanie ocynku w klasie Z200-275 jest niezbędne. Sam proces produkcji niektórych produktów można uznać za delikatnie to ujmując „mało profesjonalny”. Łączenie połówek kolana tłoczonego poprzez przetłocznie punktowe na zimno (zdjęcie) bez dodatkowego uszczelnienia specjalną masą uszczelniającą to jedne z wielu grzechów popełnianych przez producentów kanałów i kształtek wentylacyjnych.

Klienci Centrum Klima z zagranicy jak również klienci krajowi przekonali się że nie zawsze najniższa cena jest elementem najważniejszym. Współpraca ze sprawdzonym producentem i dystrybutorem systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, wysoka jakość wykonywanych produktów potwierdzona odpowiednimi certyfikatami, dostępność typowych rozmiarów bezpośrednio z półek magazynowych jak również jakość obsługi, zapewniają naszym klientom komfort i bezpieczeństwo.Kontakt w sprawie produktów:Lindab Sp. z o.o.
tel. (22) 250 50 50
fax.
www: lindab-polska.pl
mail: kontakt@lindab.com
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja

PARTNERZY

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm        Mitsubishi Electric                       logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY