REKLAMA

REKLAMA


Ebm Papst


Nowoczesna linia technologiczna FORVENT


artykuł promocyjny

Podstawą prawidłowej wymiany powietrza w każdym budynku jest instalacja wentylacyjna, której skuteczność uzależniona jest od właściwego doprowadzenia świeżego powietrza, zagwarantowania odpowiedniego przepływu pomiędzy pomieszczeniami i skutecznego usunięcia zanieczyszczonego powietrza.

Nowoczesna linia technologiczna FORVENT zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie produkcji stalowych elementów wentylacyjnych. Oferta produktowa jest bardzo szeroka co sprzyja kompleksowej realizacji zamówienia.

 

Oferta Forvent


W ofercie Forvent znajdują się:

 • Kanały i kształtki kołowe
  (rury spiralne; kolana; trójniki i czwórniki; redukcje; nyple; mufy; króćce; odsadzki; zaślepki)
 • Przewody elastyczne
  (elastyczne typu Alu i Sono; półelastyczne typu Flex)
 • Kanały i kształtki prostokątne
  (kanały; kolana i łuki; redukcje, dyfuzory; trójniki, czwórniki)
 • Akcesoria wentylacyjne
  (czerpnie i wyrzutnie dachowe; przepustnice wentylacyjne; króćce elastyczne; tłumiki; podstawy dachowe)
 • Filtry powietrza, klapy rewizyjne oraz systemy montażowe
   

Iglotech - ForventIglotech - kształtki Forvent

Produkowane elementy instalacji wentylacyjnej FORVENT są najwyższej jakości. Spełniają wymagania Polskich Norm oraz posiadają Atest Higieniczny PZH. 

Rury spiralne produkowane w zakresie od 80 mm do 1250 mm dają ogromne możliwości projektowe. Wykonane są z taśmy ocynkowanej DX51, I gatunek w klasie ocynku Z275 (zgodnie z Polską Normą) w standardowej długości 3m.

W celu zwiększenia sztywności i wytrzymałości na podciśnienie, w rurach od średnicy 250 mm stosuje się zewnętrzne przetłoczenie. Natomiast w rurach od średnicy 500mm przetłoczenie jest podwójne.  

Oczywiście istnieje możliwość wykonania rury pod indywidualne zamówienie Klienta (z innego materiału lub w innej długości).

Kształtki kołowe, jak również przewody i kształtki prostokątne produkowane są z blachy ocynkowanej DX51. Gwarancją jest zastosowanie  blachy I gatunku w klasie ocynku Z275.  

Kształtki kołowe produkowane w zakresie średnic 80 mm do 1250 mm można wykonać z innego materiału: kwasoodpornego bądź z aluminium.

 

Park maszynowy linii Forvent


Park maszynowy linii Forvent jest jednym z niewielu, który posiada niezwykle precyzyjne maszyny najwyższej klasy. Należą do nich:

 • maszyna do produkcji kanałów wentylacyjnych firmy Wammes. Jest to jedna z niewielu maszyn na rynku polskim, które produkują kanał wentylacyjny już z wywiniętą ramką. Maszyna zapewnia wyższą klasę szczelności kanałów oraz znacznie skraca czas produkcji.
   
 • maszyna do produkcji rur spiralnych firmy TORMEC typ TUBO- S. Niezwykła, szwajcarska precyzja wykonania maszyny sprawia, że produkt końcowy wyprodukowany jest z bardzo dużą dokładnością i starannością.
   
 • maszyna do produkcji kształtek kołowych renomowanej firmy SPIRO INTERNATIONAL SA. Maszyna zapewnia dokładne cięcie kształtek z wysoką powtarzalnością, brak utwardzonych krawędzi oraz idealnie gładkie krawędzie. Zakres produkowanych średnic od 200 do 1250mm.
   
 • prasa krawędziowa TrueBend Trumpf 3120 wyposażona została w sensorowy przyrząd do pomiaru kąta gięcia ACB oraz sterowanie numeryczne co gwarantuje precyzyjny kąt gięcia. Zastosowana technika sensorowa jest technologią opracowaną i opatentowaną przez firmę Trumpf. Maksymalna grubość giętych elementów wynosi 4mm, natomiast siła docisku jest równa 1200 kN. Dokładność maszyny wskazują parametry Oś Y  +/- 0,01mm, Oś X  +/- 0,05mm, Oś R  +/- 0,1 mm.
   
 • maszyna AUTO FOLD 516 służy do produkcji kanałów prostokątnych o szer. 1500mm z blachy o grubości do 1,6mm.
   
 • wycinarka plazmowa CNC STIG1500 firmy Stigal przeznaczona jest do kształtowego wycinania elementów z arkusza blachy z zastosowaniem technologii plazmowej. Max grubość ciętej stali wynosi 8mm. Dokładność pozycjonowania 0,05mm.
   

Iglotech - park maszynowy ForventIglotech - park maszynowy ForventIglotech - park maszynowy Forvent


Inwestycja w nowoczesny park maszynowy umożliwia wyprodukowanie całego asortymentu niezbędnego do zmontowania kompletnej instalacji wentylacyjnej. Sprzyja to szybkiej realizacji zamówienia oraz całkowitej kontroli nad jakością wykonanych produktów.Kontakt w sprawie produktów:Iglotech Sp. z o.o.
tel. +48 55 645 73 00
fax.
www: iglotech.com/
mail: iglotech@iglotech.com.pl
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja

PARTNERZY

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm        Mitsubishi Electric                       logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY