REKLAMA

REKLAMA


Ebm Papst


Jak pozbyć się zanieczyszczeń, zachowując ciszę i energooszczędność


artykuł promocyjny

Rozwiązaniem, które pozwoli nam pozbyć się uciążliwych zanieczyszczeń przy jednoczesnym zachowaniu ciszy, bezawaryjności oraz energooszczędności, jest wentylator dachowy Vertical, łączycy w sobie wysoką sprawność, dużą wydajność, cichą pracę, a przy tym pobiera niewiele energii.

Uniwersal - wentylator dachowy Vertical zintegrowany z cokołem stalowym regulowanym CSR

Nowy produkt skonstruowany i zbudowany od podstaw bazując na kilkunastoletnim doświadczeniu został wykonany dla potrzeb budownictwa mieszkalnego i przemysłowego.

Jego oryginalna budowa charakteryzuje się ciekawym designem, który obecnie stanowi równie ważny aspekt co parametry wydajnościowe. Vertical to typoszereg wentylatorów dachowych, których średnica wlotu rozpoczyna się od wielkości Ø160 a kończy się na Ø400.

Pierwszą wielkością tych wentylatorów wprowadzonych na rynek polski jest Vertical-250 charakteryzujący się wydajnością na poziomie 0,27m3/h przy sprężu 250 Pa. Pozostałe wentylatory od Ø160 do Ø400 osiągają wydajność od 0,25m3/h do 1,9m3/h przy sprężu od 40Pa do 650Pa. Dzięki zastosowanemu wygłuszeniu, wentylator ten może być stosowany na obiektach typu: szkoły, biurowce, sale konferencyjne, gdzie wymaga się cichej pracy przy utrzymaniu wysokiej wydajności. Zastosowany elektronicznie komutowany silnik, na którym osadzony jest nowoczesny wirnik pozwala uzyskać wysokie parametry wydajnościowe, przy bardzo małym zużyciu energii elektrycznej. I tak np. Vertical-315 przy obrotach 1720 obr/min, wydajność 0,48m3/h pobiera moc zaledwie na poziomie 0,15kW.

Uniwersal - wentylator dachowy Vertical

Wentylator posiada możliwość pełnej regulacji, służy do tego zadajnik ZDA-500, a sam silnik wentylatora jest w pełni zabezpieczony elektrycznie. Obudowa wentylatorów wykonana jest z laminatu poliestrowo-szklanego, co pozwala stosować urządzenie w środowisku korozjotwórczym. Temperatura pracy waha się od -25°C do +60°C. Każdy z wentylatorów może być malowany na dowolny kolor, tak aby komponował się z istniejącym poszyciem dachowym. Wentylatory Vertical mogą być integralną częścią cokołu regulowanego CSR, dzięki temu zintegrowany system może być montowany na dachach o różnym kącie nachylenia 0-25° (0-55%). Ocieplenie cokołu od wewnątrz zapobiega powstawaniu skroplin w wyniku różnicy temperatur, co może spowodować przedostawanie się wody do pomieszczeń wentylowanych. Obecnie prowadzone są prace nad konstrukcją systemu zintegrowanego Vertical/CSR, który będzie montowany na kalenicy, co ma pozwolić na montowanie urządzeń w szczycie dachu dwuspadowego o dowolnym kącie nachylenia.Kontakt w sprawie produktów:Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Wdrażania Postępu Technicznego
tel. 32 203-87-20
fax. 32 203-87-40
www: www.uniwersal.com.pl
mail: office@uniwersal.com.pl
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja

PARTNERZY

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm        Mitsubishi Electric                       logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY