REKLAMA

REKLAMA


Rekuperatory.pl

HomeLine - domowe centrale wentylacyjne


artykuł promocyjny

Odpowiedni klimat w domu wpływa na komfort życia jego użytkowników. Wilgotność powietrza, stężenie dwutlenku węgla oraz prawidłowa temperatura to główne czynniki, które oddziałują bezpośrednio na nasze samopoczucie. Optymalne warunki życia w naszym domu może zapewnić nam prawidłowa wentylacja.


Wentylacja mechaniczna?
 

W dzisiejszych czasach wentylacja grawitacyjna nie działa w prawidłowy sposób, nasze domy budowane są bardzo szczelnie, przez co mamy do czynienia z coraz częstszym występowaniem wilgoci, zaparowanych szyb i zanieczyszczonym powietrzem. Dobrym rozwiązaniem tego problemu mogą być okna z wbudowanymi nawiewnikami lub częste ich otwieranie. W okresie letnim zabieg ten jest mało efektowny, gdyż różnica temperatur na dworze i wewnątrz budynku jest niewielka. Natomiast w okresie zimowym wentylacja ta ma duży wpływ na wzrost kosztów ogrzewania, przez częste wychładzanie pomieszczeń. Wniosek z tego jest prosty, każdy nowo budowany oraz modernizowany budynek powinniśmy wyposażyć w instalację wentylacji mechanicznej.
 

HomeLine - domowe centrale wentylacyjne
 

Centrale wentylacyjne HomeLine zagwarantują efektowna wymianę powietrza, a jednocześnie zadbają o nasz domowy budżet. Urządzenie to dostępne jest w czterech wersjach w przystępnych cenach. Nawet najbardziej wymagający klienci będą zadowoleni z działania central HomeLine.

 

Centrale wentylacyjne HomeLine
 

Centrale wentylacyjne HomeLine zostały oparte na urządzeniach Ekozefir RP-UPE, jest to pierwsza seria z linii HomeLine.

Wyposażone zostały w wysokosprawny przeciwprądowy wymiennik ciepła o czym świadczy RP w nazwie. Powoduje on zmniejszenie strat energii przy najwyższej sprawności odzysku. Wymiennik wykonany jest z tworzywa PET, które charakteryzuje się wysoką szczelnością w przeciwieństwie do wymienników aluminiowych. Dodatkową jego cecha jest zmniejszona podatność na osadzanie się zanieczyszczeń.

 

Wymiennik ten dzięki układzie króćców centrali skierowanych do góry (UP) oraz niewielkich wymiarach może być montowany w trudno dostępnych miejscach. Idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach gospodarczych oraz garażach. Budowa króćców wpływa na łatwość ich podłączenia i zastosowanie odpowiedniej izolacji.
 

Ostatnia litera w nazwie (E) określa zastosowanie elektronicznej komutacji. Wentylatory firmy ebmpapst z serii RadiCal cechują się niezawodnością, energooszczędnością, najlepszą aerodynamiką przepływu powietrza oraz niskim poziomem emitowanych dźwięków, co jest nadzwyczaj istotne w kontekście domowego zacisza.
 

Klasa energooszczędna tych central szacowana jest nawet na A+, dzięki zastosowaniu w niej szerokiej gamy innowacyjnych rozwiązań. Klasa ta pozwala na zmniejszenie wydatków związanych z energią elektryczną i ogrzewaniem. Szczelne, wbudowane obejście wymiennika ciepła jest dużą zaletą tych central, pozwala ono na wyłączenie odzysku kiedy nie jest potrzebny.
 

Każda wersja HomeLine została wyposażona w elektryczną nagrzewnicę wstępną, która odszrania wymiennik odzysku. Nagrzewnica załącza się na jakiś czas, gdy zmniejsza się wydajność centrali, a automatyka uzna, że wymiennik się zaszronił. Algorytm ten pozwolił na zastosowanie nagrzewnicy o niewielkiej mocy.


 

4 wersje wyposażenia HomeLine:

 

4 wersje wyposażenia HomeLine


Basic
– łatwe i skuteczne sterowanie umożliwia sterownik MiniMax+. Płynną regulację wydajności oraz proporcji nawiew/wywiew zapewnia wbudowany sterownik pomiędzy króćcami. Dodatkowo centrala ta posiada gniazdo typu Jack pod które mamy możliwość podłączenia wiele akcesoriów zwiększających jej funkcjonalność. Opcjonalnym wyjściem może być płytka z modułem Wi-Fi umożliwiająca zdalną komunikację i sterowanie z urządzeń mobilnych oraz komputera.
 

Comfort – wyposażona w zaawansowany Sterownik Digital z graficznym wyświetlaczem, posiadająca w standardzie większą liczbę czujników podstawowych, wejść zewnętrznych sygnałów sterujących (ZZPP) oraz opcjonalny moduł Wi-Fi. Sterownik posiada programator czasowy, oraz pozwala automatycznie sterować wywiewem oraz nawiewem.
 

ComfortPlus E – centrala ta dodatkowo została wyposażona w nagrzewnicę elektryczną, która podgrzewa atmosferę do odpowiedniej temperatury.
 

ComfortPlus W - najbardziej zaawansowana z centrali HomeLine, posiada wymiennik wodny, który może pracować w trybie zarówno chłodnicy jak i nagrzewnicy.


 

Funkcjonalność w Twoim domu

 

ZZPP (Zewnętrzna Zmiana Punktu Pracy) jest to funkcja dająca nieograniczone możliwości kontrolowania klimatu w naszych domach. Wejścia zewnętrzne sygnałów sterujących umożliwiają np. uruchomienie wentylacji po otwarciu drzwi, integracji z okapem kuchennym czy czujnikiem CO2. Podczas wykrycia zaplanowanego zdarzenia odbywa się np. zmiana temperatury czy zwiększenie wydajności.
 

Właściciele kominków również znajdą coś dla siebie. Wiedząc jak ważny jest bilans powietrza podczas rozpalania kominka, centrale wentylacyjne HomeLine zostały wyposażone w funkcje kominek, która automatycznie dostosowuje nawiew oraz wywiew w celu osiągnięcia potrzebnego nadciśnienia.
 

Dodatkowo funkcja Czasowego Programatora pozwala sterować wydajnością centrali w określonych godzinach. Pracuje on w cyklu tygodniowym pozwalając na ustawienie zdarzeń cyklicznych oraz zaprogramowania wyjątków na poszczególne dni. Dzięki niemu wydajność centrali może być mniejsza gdy nie ma nas w domu oraz większa gdy już do niego wrócimy.


 

Dodatkowe sterowniki

 

Bardzo przydatną aplikacja dzięki, której będziemy mieli naszą centralę w zasięgu ręki jest Ekozefir Mobile, który pozwoli sterować wydajnością urządzenia na odległość. Jest to sterownik przeznaczony dla osób ceniących sobie komfort. Korzystając z komórki, tabletu oraz komputera możemy sterować klimatem naszego domu.
 

Sterowniki do central wentylacyjnych Ekozefir

Sterownik naścienny Ekotouch                          Sterownik Ekozefir Mobile  


Ciekawym dodatkiem może być Sterownik Ekotouch z dużym kolorowym wyświetlaczem. Jest to sterownik naścienny, który może być umieszczony w dowolnym miejscu w naszym domu, to on pozwoli nam na proste i intuicyjne sterowanie klimatem wielu central.Kontakt w sprawie produktów:Ekoklimax-Projekt s.j.
tel. 693 350 652
fax.
www: www.ekoklimax.pl
mail: biuro@ekoklimax.com.pl
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja domowa

PARTNERZY

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm  logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY