REKLAMA

REKLAMA


Nagrzewnice powietrza - przegląd oferty


artykuł promocyjny

Nagrzewnice jako urządzenia grzewcze wykorzystywane są w ogrzewaniu hal, wielokubaturowych magazynów, szklarni i innych pomieszczeń o zróżnicowanej powierzchni, ale także w biurach, czy sklepach. Pozwala to wyeliminować tradycyjne grzejnki, które są mniej wydajne w tego typu pomieszczeniach. Dzięki nagrzewnicy możliwa jest cyrkulacja powietrza w całym pomieszczeniu, a sterowane wentylatory umożliwiają kierowanie strumieniem powietrza w wybrane sektory.

fot.: Enerzon

Głównymi zaletami tego rodzaju ogrzewania są możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy. Ze względu na duże przepływy powietrza i wymuszony obieg powietrza (dzięki wentylatorom) zwiększa się tempo oraz efektywność nagrzewania dużych i wysokich pomieszczeń a także otwartych przestrzeni. Sposób działania nagrzewnicy uzależniony jest od jej rodzaju.

Urządzenia te zróżnicowane są pod względem: przeznaczenia, mocy grzewczej, paliwa jakim są zasilane oraz budowy.

 

Ogrzewanie dużych powierzchni - zobacz także:

Ogrzewanie obiektów o dużej kubaturze jest trudne i kosztowne. Szczególnym rodzajem takich pomieszczeń są te o charakterze półotwartym, jak hale i magazyny, hangary i dworce oraz o słabej izolacyjności — kościoły, fabryki, sklepy wielkopowierzchniowe. Wynika to z prawa fizyki o unoszeniu się ciepłych mas ku górze, czyli tak zwanej ucieczki ciepła....czytaj dalej.

Ogrzewanie strefowe w pomieszczeniach wysokichOgrzewanie strefowe w pomieszczeniach wysokich - systemy grzewcze oparte na promiennikach infrared

fot.: Enerzon

 

Ogrzewanie nadmuchowe - przegląd nagrzewnic

 

Nagrzewnice gazowe - w nagrzewnicach gazowych konieczne jest podłączenie do sieci gazowej oraz zapewnienie odprowadzenia spalin. Z kolei wygodniejsza jest ich lokalizacja - na ścianach, pod sufitem, na zewnątrz budynku. Na uwagę zasługuje również fakt, że poszczególne elementy układu przystosowane są do samodzielnej pracy doprowadzania ciepla do danych pomieszczeń.

 

   

Nagrzewnice powietrza gazowe EOLO

fot.: Systema Polska - EOLO GE – GC - nagrzewnica ścienna

Produkowane z wymiennikiem z odprowadzaniem kondensatu EOLO BC i bez odprowadzania kondensatu EOLO BL oraz wentylatorem osiowym lub odśrodkowym. Wydajność nagrzewnic wynosi od 16 do 105 kW. Pracują zarówno na powietrzu zewnętrznym jak i recyrkulacyjnym umożliwiając dowolny sposób mieszania się strumieni wewnętrznego i zewnętrznego. Seria EOLO składa się z ponad 100 modeli. Mogą być zasilane gazem ziemny lub LPG.

STANDARD WYKONANIA I PRACY NAGRZEWNIC:

  • Palnik PREMIX modulowany w zakresie od 30 % - 100 % dla BC 60% – 100% dla BL
  • Opatentowana głowica palnika Premix,
  • Sprawność przy obciążeniu minimalnym do 95%,
  • Zerowa emisja tlenku węgla CO 0 ppm,
  • Najwyższa klasa emisji tlenek azotu KLASA 5 NOx < 30ppm.
   

Nagrzewnice olejowe - nagrzewnice olejowe zasilane są olejem opałowym, ropą lub mazutem. Urządzenia te posiadają system odprowadzenia spalin, dzięki czemu zapewniony jest wysoce wydajne ogrzewanie czystym, suchym i pozbawionym dymu ciepłym powietrzem. Sprawdzają sie w miejscach, w których wentylacja jest ograniczona - sklepy, namioty imprezowe, bary szybkiej obsługi czy hale wystawowe. Mogą być stosowane z elastycznymi przewodami pozwalającymi na szybkie i łatwe rozprowadzenie ciepłego powietrza.

 

   

fot.: MARAX - nagrzewnica olejowa bez odprowadzenia spalin XARAM Energy TK

Dostępna w kilku opcjach mocy - od 22 do 116 kW. Posiada termostat, automatyczny zapłon, wskaźnik poziomu paliwa oraz wyświetlacz temperatury.

 

nagrzewnica olejowa bez odprowadzenia spalin XARAM Energy TK

fot.: Systema Polska -EOLO GE – GC - nagrzewnica ścienna

Wyposażone w wymiennik standardowy. W zależności od potrzeb w nagrzewnicach montowane są wentylatory odśrodkowe AC(umożliwiają dowolny sposób zmieszania powietrza zewnętrznego i recyrkulacyjnego) lub wentylatory AE (nagrzewnice pracują tylko na powietrzu recyrkulacyjnym).Do montowania wewnątrz ogrzewanych budynków przy pomocy podstaw ściennych lub obrotowych.

STANDARD WYKONANIA I PRACY NAGRZEWNIC:

  • Palnik olejowy Riello,
  • Sprawność przy obciążeniu minimalnym do 92%.
Nagrzewnice powietrza olejowa EOLO
   

Nagrzewnice wodne - dzięki nagrzewnicom wodnym można uzyskiwać powietrze o ściśle określonych parametrach oraz nadawać strumieniom różne kierunki przepływu i zasięg. Urządzenia te mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie spełnione są normy dotyczące hałasu oraz ochrony przed zamarznięciem instalacji. Sprawdzają się w każdej porze roku, a niektóre modele mogą również chłodzić , jeśli posiadają funkcję zasilania wodą lodową. Praca tych urządzeń pozwala wyeliminować przeciągi przy niskich temperaturach na zewnątrz. Z kolei w czasie upałów eliminuje zbyt duży gradient temperatur. W nagrzewnicach wodnych dużą rolę odgrywa odpowiednia lokalizacja urządzeń w pomieszczeniu, która zapobiega zjawisku dużych różnic temperatury. Jeśli zajdzie taka konieczność możemy zastosować dodatkowe wentylatory umożliwiające bardziej precyzyjne sterowanie strumieniem powietrza w wybrane miejsca.

 

Nagrzewnice wodne kanałowe HDW

fot.: Alnor - Nagrzewnice wodne kanałowe HDW

Stosowane są do ogrzewania powietrza w systemach wentylacyjnych. Nośnikiem energii jest gorąca woda. Może być zamontowana w kanale wentylacyjnym zarówno pionowym jak i poziomym przy dowolnym kierunku przepływu powietrza.

 


Nagrzewnice elektryczne - zasilane energią elektryczną. Nagrzewnice elektryczne są bardzo skuteczne w ogrzewaniu: pomieszczenia mieszkalne, warsztaty, sklepy, domy letniskowe, magazyny, lokale gastronomiczne, lokale handlowe i usługowe, obiekty użyteczności publicznej, domy jednorodzinne, szklarnie, hale sportowe, zabudowania fabryczne. Są bezpieczne i czyste.

 

fot.: Venture Industries - przenośna nagrzewnica EP

Przenośna nagrzewnica EP do ogrzewania małych pomieszczeń handlowych lub produkcyjnych. Jest to idealne rozwiązanie do ogrzewania lub dogrzewania dla małych pomieszczeń fabrycznych, magazynów, biur, pomieszczeń studyjnych, itp.

przenośna nagrzewnica EP

fot.: Vents - nagrzewnica z serii NK

Elektryczne nagrzewnice kanałowe przeznaczone do podgrzewania nawiewanego powietrza w wentylacyjnych systemach o przekroju okrągłym. Służą do podgrzewania powietrza w systemach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

nagrzewnica z serii NK

fot.: Iglotech - nagrzewnice kanałowe elektryczne prostokątne EKS

Wielkość dobierana do przekroju kanału

nagrzewnice kanałowe elektryczne prostokątne EKS
nagrzewnica CFH 60

fot.: Glen Dimplex - nagrzewnica CFH 60


Wyposażona w dmuchawę z wysoką prędkością przepływu powietrza zapewniającą wydajną pracę oraz w wygodny wielokierunkowy uchwyt ułatwiający montaż urządzenia na ścianie. Urządzeniem można sterować za pomocą elektronicznego, zdalnego sterownika CFCH (wyposażenie dodatkowe), umożliwiającego jednoczesne sterowanie maks. 7 jednostkami, bądź za pośrednictwem systemu inteligentnego zarządzania budynkiem (BMS). CFH 60 można w prosty sposób łączyć z innymi jednostkami przy pomocy kabla sieciowego LAN, dzięki czemu możliwe jest centralne sterowanie pracą całego systemu nagrzewnic.

 

nagrzewnica EHRR 100

fot.: Rosenberg - nagrzewnica EHRR 100

Znajduje zastosowanie w nawiewnych systemach wentylacji mechanicznej, do ogrzania strumienia powietrza w okresie zimy oraz/lub do utrzymania temperatury w strefach o indywidualnej regulacji temperatury.

Maksymalna temperatura wylotowa nagrzewnicy nie powinna przekraczać +50°C. Przeznaczona do montażu wewnętrznego, poziomego lub pionowego, w kanałach wentylacyjnych o przekroju kołowym.

 

Nagrzewnica XARAM Energy / NXG HEATERS z elektronicznym sterowaniem

fot.: MARAX - nagrzewnica elektryczna XARAM Energy / DANIA

Nagrzewnica z elektronicznym sterowaniem wyposażona w wyświetlacz LCD. Zewnętrzny panel sterowania umożliwiający wybór prędkości wentylatora i poziomów grzania. Ten model może być montowany na ścianie (trzeba dokupić uchwyt) lub na podłodze. Polska produkcja z 3-latnią gwarancją.


 

ZOBACZ TAKŻE:
Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Rosenberg, Systema Polska, Glen Dimplex, Alnor, Venture Industries, Vents, Marax, Enerzon


Zobacz więcej treści z działu: ogrzewanie

PARTNERZY

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm  logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors          Kaisai         VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY