REKLAMA

REKLAMA


Rekuperatory.pl

Centrala wentylacyjna do małych domów - MISTRAL P200 EC


artykuł promocyjny

Centrala MISTRAL P200 EC przeznaczona jest do domów jednorodzinnych o niewielkich rozmiarach i lekkiej konstrukcji. Zastosowanie może znaleźć również w obiektach użyteczności publicznej, jeśli ich powierzchnia nie przekracza 125 m2. Jako podwieszany element instalacji nie zajmuje dużo miejsca.

Rekuperator MISTRAL P200 EC

fot.: Rekuperator MISTRAL P200 EC

 

 

Rekuperator MISTRAL P200 EC

 

Konstrukcja

Urządzenie to zyskało pełną funkcjonalność i łatwość obsługi przy niewielkich gabarytach centrali dzięki bardzo lekkiej konstrukcji. W konsekwencji centrale świetnie sprawdzają się do montażu w przestrzeni sufitu podwieszanego. Wymagają jedynie niewielkiej przestrzeni obsługowej od strony pokrywy inspekcyjnej.

 

Charakterystyka i parametry pracy urządzenia

W zakresie funkcjonalności centrala odznacza się realnie wysokim odzyskiem ciepła. Jej wydajność utrzymuje się na takim poziomie także w czasie mrozów. Średnia wydajność rekuperatora mieści się w zakresie 400-3000 m3/h.

  • Strumień objętości powietrza: 100 - 200 m3/h
  • Spręż dyspozycyjny: 770 - 530 Pa
  • Sprawność temperaturowa: 75 - 65 %
  • Wymiary (wys. x dł. x gł.): 280 x 565 x 490 mm

Rekuperator MISTRAL P200 EC

fot.: w odległości 1 m od centrali urządzenie emituje 27-57 dB


Model P200 EC wyposażony jest w ciche, ekonomiczne wentylatory RadiCal renomowanej firmy ebm-papst. A dzięki zastosowaniu wentylatorów o dużych średnicach pracujących przy stosunkowo niskich obrotach zyskujemy bardzo cichą i ekonomiczną pracę urządzenia, co przekłada się na niskie zużycie energii przy jednoczesnym zachowaniu dużego sprężu dyspozycyjnego central. Na wzór serii MISTRAL centrala posiada krzyżowy wymiennik ciepła. Zapewnia on wysoką sprawność temperaturową przy zachowaniu niewielkich oporów przepływu. Wymiennik wykonany jest z płyt z tworzyw sztucznych ułożonych w jarzmie ze stali nierdzewnej i przystosowany do przepływu powietrza o temp. max. 45°C. Wymiennik mocowany jest w centrali w elastycznych prowadnicach, umożliwiając jego szybki demontaż z urządzenia.


Montaż i obsługa

W zakresie montażu istnieje możliwość samodzielnego dostosowania wyprowadzeń centrali. W wersji EC dodatkowo jest opcjapłynnej, niezależnej regulacji wydajności nawiewu i wywiewu. W pakiecie zyskujemy zintegrowaną automatykę sterującą pracą rekuperatora. W lecie zalecane jest zastąpienia wymiennika ciepła przez blok letni lub załączenie bypassu, czyli obejścia wymiennika ciepła. Blok letni należy umieścić w miejsce wymiennika krzyżowego w centrali (opcja na specjalne zamówienie).Kontakt w sprawie produktów:Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
tel. (77) 44 044 98; kom. 666 610 405
fax. (77) 44 044 92
www: www.pro-vent.pl
mail: info@pro-vent.pl
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja domowa

PARTNERZY

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm  logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY