REKLAMA


REKLAMA

REKLAMA


Wienkra

Czynnik chłodniczy R32 w klimatyzatorach KAISAI


data aktualizacji: 21-02-2018, 09:32

Klimatyzatory marki KAISAI typu Split z czynnikiem chłodniczym R32 to nowość z oferty firmy KAISAI EUROPE. Działanie to wpisuje się w wizję firmy, która jest przyjazna środowisku oraz podąża za światowymi trendami. Stosowanie czynnika R32 to także dopasowanie oferty w zakresie obowiązujących dyrektyw dotyczących ochrony środowiska.

Czynnik chłodniczy R32 w klimatyzatorach KAISAI

W porównaniu z innymi czynnikami, które były stosowane dotychczas (głównie R410A) czynnik chłodniczy R32 ma znacznie niższy potencjał w tworzeniu efektu cieplarnianego i jednocześnie wyższą efektywność energetyczną. Ma on wyższą palność, jego toksyczność jest na tym samym poziomie, a ciśnienia robocze obu czynników są zbliżone. Można go doładowywać zarówno w stanie gazowym, jak i ciekłym. Dodatkowo, ze względu na spełnianie europejskich wymogów legislacyjnych, jest odpowiednim następcą obecnie wykorzystywanych czynników chłodniczych.

 

Czynnik chłodniczy R32 w klimatyzatorach KAISAI

Premiera nowych klimatyzatorów z czynnikiem chłodniczym R32 planowana jest na wiosnę 2018 roku

 

Wymogi w zakresie czynników chłodniczych

 

Wymogi dotyczące stosowania czynników chłodniczych w urządzeniach klimatyzacyjnych oraz ich wpływu na środowisko naturalne zawarte są w głównej mierze w Rozporządzeniu F-gazowe Unii Europejskiej nr 517/2014 z 16 kwietnia 2014 roku oraz Ustawie z dnia 15 maja 2015 o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych (Dziennik Ustaw z 2015 r., poz. 881). Dlatego wszyscy dostawcy z branży HVACR zobowiązani są do przestrzegania wszelkich wytycznych z powyższych dokumentów. W praktyce oznacza to, że w najbliższych latach będą wprowadzać na rynek polski urządzenia z nowym czynnikiem chłodniczym, którym prawdopodobnie będzie czynnik R32.

Marka KAISAI w 2018 roku nadal utrzyma w sprzedaży klimatyzatory z dotychczasowym czynnikiem, by Klienci firmy mieli możliwość stopniowego przejścia do proekologicznych rozwiązań. W przypadku instalatorów dobrą wiadomością jest fakt, że większość narzędzi stosowanych dla instalacji z dotychczasowymi czynnikami będzie można wykorzystać również dla czynnika chłodniczego R32.


Więcej informacji dotyczących produktów marki KAISAI na stronie www.kaisai.pl.Kontakt w sprawie produktów:KAISAI EUROPE
tel. 22 465 65 85
fax. 22 879 99 07
www: www.kaisai.com
mail: handlowy@kaisai.pl
Zobacz więcej treści z działu: klimatyzacja

PARTNERZY

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Metalplast        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor          Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema       Mitsubishi Electric

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY