REKLAMA
rekuperatory.pl

REKLAMA

REKLAMA


Nowoczesne rozwiązania pomiarowe Testo dla sektora chłodniczego


data aktualizacji: 04-02-2020, 12:17

Nowoczesne rozwiązania pomiarowe Testo dla sektora chłodniczego

Kompleksowa ocena i regulacja systemu chłodniczego lub klimatyzacyjnego wymaga precyzyjnych i wiarygodnych pomiarów, które zapewnia Testo - ekspert technologii pomiarowej. Nie czekaj! Wybierz cyfrową technologię pomiarową.

Nowoczesne rozwiązania pomiarowe Testo dla sektora chłodniczego

Cyfrowa technologia Testo oferuje:

 • Bieżącę aktualizacje charakterystyk nowych czynników chłodniczych
 • Automatycznym obliczaniu kluczowych parametrów systemu
 • Przejrzyste enu pomiarowe dla wygodnej obsługi wraz z komunikacją Bluetooth oraz aplikacjami mobilnymi
 • Znacznie dokładniejsze wyniki pomiarowowe niż w przypadku analogowych opraw zaworowych


Oprócz automatycznego obliczania temperatury przegrzania i dochłodzenia, elektroniczne oprawy zaworowe Testo wspierają pomiary w nastepujących aplikacjach:


Przegrzanie parownika

 • Zapewnienie optymalnego napełnienia parownika
 • Sprawdzanie przegrzania na zaworze rozprężnym

Ssanie przegrzanej pary

 • Optymalizacja pracy sprężarki
 • Zapobieganie koksowania oleju w sprężarce

Wpływ wewnętrznego przenoszenia ciepła w cieczy / para wodna

 • Sprawdzanie dodatkowego przegrzania i dochłodzenia

Różnica temperatur

 • Wydajniejsza praca
 • Ponowna ocena wydajności wymiennika ciepła

 

 

Cyfrowe oprawy zaworowe Testo

 

Przez dziesięciolecia, do oceny stanu operacyjnego systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych, wykorzystywało się mechaniczne urządzenia pomiarowe, które były dobrze znane i sprawdzone. Jednak - jak wszędzie - postęp i rozwój rynku spowodowały, że zaczęto poszukiwać rówenież bardziej precyzyjnych urządzeń pomiarowych. Do tego potrzeba uwzględnienia rosnącej liczby przepisów dotyczących poprawy wydajności energetycznej nałożyła się na te wszystkie zmiany. Konsekwencją jest zastępowanie mechanicznych urządzeń pomiarowych tymi elektronicznymi.

Mechaniczne oprawy zaworowe mierzą jedynie wysokie i niskie ciśnienie układu chłodzenia, przez co nie zapewniają optymalnych i wiarygodnych informacji w zakresie bezpieczeństwa i wydajności badanego systemu. Od jakości przeprowadzonego pomiaru zależy efektywność pracy instalacji. Uciążliwe procedury, czasochłonne pomiary i zbyt wiele możliwych interpretacji wyników pomiarów nie sprzyjają konfiguracji systemu i może generować niepotrzebne koszty. W takiej sytuacji istnieje rozwiązania dające znacznie lepsze efekty. Są to elektroniczne oprawy zaworowe z serii testo 550/557. Te nowoczesne urządzenia dają możliwość pomiaru wielu parametrów za pomocą jednego przyrządu: od wartości ciśnienia i temperatury po funkcję  przeprowadzenia testu szczelności z równoczesną kompensacją temperatury. Kluczowymi parametrami dla zapewnienia prawidłowego działania układów chłodniczych, pomp ciepła i systemów klimatyzacji są ciśnienie i temperatura czynnika a także temperatura przegrzania i dochłodzenia systemu. To na ich podstawie określa się stan instalacji. Są też podstawą do informacji w zakresie bezpieczeństwa operacyjnego i wydajności układu.

 

Elektroniczna oprawa zaworowa testo 550

 • Automatyczna kalkulacja temperatury parowania i kondensacji, jak również przegrzania i dochłodzenia.
 • 60 standardowych czynników chłodniczych, aktualizacja czynników za pomocą mobilnej aplikacji
 • Zakres pomiarowy: -50 do +150 °C; -1 do +60 bar

Elektroniczna oprawa zaworowa testo 550
Elektroniczna oprawa zaworowa testo 557

 • Automatyczna kalkulacja temperatury parowania i kondensacji, jak również przegrzania i dochłodzenia
 • Zewnętrzna sonda do precyzyjnych pomiarów próżni
 • 60 standardowych czynników chłodniczych, aktualizacja czynników za pomocą mobilnej aplikacji
 • Zakres pomiarowy: -50 do +150 °C; -1 do +60 bar

Elektroniczna oprawa zaworowa testo 557
Aplikacja mobilna: testo refrigeration App

 • Kalkulacje ze smartfonem lub telefonem z odległości nawet 20 m.
 • Raport pomiarowy generowany jest natychmiast, bezpośrednio na miejscu pomiaru i wysłany w formie PDF lub pliku Excel
 • Bezpłatna aktualizacja nowych czynników

Aplikacja mobilna: testo refrigeration App
Profesjonalny zestaw do diagnostyki i konserwacji instalacji klimatyzacyjnych i chłodniczych: SmartSondy Testo

 • Idealny do szybkiego sprawdzania pomp ciepła, systemów klimatyzacyjnych i chłodniczych: 2 precyzyjne sondy ciśnienia (testo 549i) oraz dwie sondy temperatury (testo 115i) w wygodnej walizce SmartSondy Testotransportowej
 • Wszystko pod ręką - nowa, duża, miękka walizka zawiera więcej miejsca na dodatkowe SmartSondy Testo
 • Obsługa za pomocą aplikacji testo Smart Probes App przez smartfon/tablet
 • Niska strata czynnika chłodniczego dzięki braku konieczności używania węży pomiarowych
 • Dostępne ponad 80 charakterystyk czynników chłodniczych
 • Automatyczne obliczanie temperatury parowania i kondensacji, jak również przegrzania i dochłodzenia.
 • Zakres pomiarowy: -40 do +150 °C; -1 do +60 bar

Aplikacja mobilna: testo Smart Probes App

 • Bezprzewodowe sterowanie urządzeniem, nawet z dużej odległości za pomocą aplikacji moblilnej.
 • Automatyczne obliczanie temperatury parowania i kondensacji, jak również przegrzania i dochłodzenia.
 • Raport pomiarowy może zawierać zdjęcia z miejsca pomiarowego, generowany jest natychmiast, bezpośrednio na miejscu pomiaru i wysłany w formie PDF lub pliku Excel.
Detektory czynników chłodniczych spełniające wymagania ustawy F-gazowej

 

Obowiązująca w Polsce ustawa F-gazowa nakłada na serwisantów i uprawniony personel techniczny spełnienie licznych wymagań w odniesieniu do stosowanych narzędzi podczas kontroli sprawności instalacji.

W trakcie sprawdzania szczelności instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła nieodzownym przyrządem będzie np. detektor czynników chłodniczych testo 316-3. To przenośne urządzenie wykrywające gaz, umożliwia detekcję nawet najmniejszych wycieków, z wysoką czułością  wynoszącą  4g/ rok, co jest potwierdzone dołączonym w standardzie protokołem kalibracyjnym producenta. Dodatkowo, zgodnie z ustawą F-gazową, firma Testo zapewnia także możliwość corocznej kontroli detektora w celu zagwarantowania jego poprawnego działania. Przyrząd spełnia również wymagania norm SAEJ1627 oraz PN-EN 14624.

Kolejną propozycją Testo w zakresie kontroli sprawności instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła jest detektor testo 316-4. Jest to precyzyjny przyrząd do wykrywania nieszczelności w instalacji, z jeszcze lepszą niż poprzednik, czułością, sięgająca nawet 3g/rok. Użytkownik może zamówić detektor z dodatkowym protokołem sprawdzenia producenta (opcja).

Zgodnie z ustawą F-gazową, Testo zapewnia także możliwość corocznej kontroli detektorów w celu zagwarantowania jego poprawnego działania. Kontrola taka potwierdzona jest Świadectwem Sprawdzenia wystawionym przez Laboratorium Testo.

Detektory czynników chłodniczych spełniające wymagania ustawy F-gazowejDetektory czynników chłodniczych spełniające wymagania ustawy F-gazowej

Detektor testo 316-3                                         Detektor testo 316-4

 

Urządzenia do pomiarów parametrów elektrycznych

 

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom instalatorów i serwisantów z sektora HVAC/R, jako światowy lider branży pomiarowej, firma Testo wprowadziła do oferty innowacyjne rozwiązania z sektora pomiarów elektrycznych. Każde z urządzeń do pomiarów elektrycznych, wyróżnia się spośród znanych do tej pory rozwiązań na rynku przynajmniej unikalną cechą.Urządzenia do pomiarów parametrów elektrycznychBezdotykowy detektor napięcia testo 745 charakteryzuje się zmiennym poziomem czułości, dzięki czemu wykrywa napięcie od poziomu 12V, a ponadto odporny jest na zakłócenia wysokich częstotliwości.


Rodzina testerów napięcia testo 750 wyróżnia się wskaźnikiem opartym na technologii Urządzenia do pomiarów parametrów elektrycznychświatłowodowej, który jest widoczny z każdej strony urządzenia, dzięki czemu pozycja samego urządzenia podczas pomiaru nie ma istotnego wpływu na odczyt informacji o wielkości napięcia.

Dwa modele z serii testo 755 to w pełni automatyczne testery napięcia i natężenia (hybryda testera napięcia z amperomierzem cęgowym z otwartymi cęgami), które w Urządzenia do pomiarów parametrów elektrycznychzależności od rodzaju rozpoczętego pomiaru same dobierają mierzony parametr oraz jego zakres. Brak jakichkolwiek elementów sterujących pracą urządzenia ma istotny wpływ na trwałość miernika oraz możliwość uszkodzenia mechanicznego.


Automatyczne multimetry cyfrowe testo 760 łamią wszelkie stereotypy dotyczące pomiarów elektrycznych. Nie posiadają znanego do tej pory pokrętła wyboru funkcji pomiarowej, natomiast wybór mierzonego parametru następuje po podłączeniu przewodów Urządzenia do pomiarów parametrów elektrycznychpomiarowych do odpowiedniego gniazda. Zakres pomiarowy dobierany jest     automatycznie, więc możliwość popełnienia błędu podczas pomiarów jest ograniczona do minimum. Za wysoką dokładność pomiarów odpowiada funkcja True RMS, natomiast wysoki stopień zabezpieczenia obudowy IP64 gwarantuje możliwość pracy w trudnych warunkach.
 

Ostatnia seria urządzeń pomiarowych testo 770 to amperomierze cęgowe z innowacyjnym mechanizmem cable-grabTM. Mechanizm ten ułatwia chwycenie jednego z przewodów w Urządzenia do pomiarów parametrów elektrycznychciasnym otoczeniu. Oprócz standardowych funkcji pomiarowych takich jak pomiar natężenia i napięcia, pomiar rezystancji i pojemności, test diody oraz ciągłość obwodu, model testo 770-3 posiada także funkcję pomiaru mocy oraz komunikację Bluetooth ze smartfonem lub tabletem. Dzięki temu istnieje możliwość wykonania dokumentacji pomiarowej i przesłania jej  za pomocą wiadomości e-mail.
 Kontakt w sprawie produktów:Testo Sp. z o.o.
tel. (22) 863 74 01
fax. (22) 863 74 15
www: www.testo.com.pl
mail: testo@testo.com.pl
Zobacz więcej treści z działu: chłodnictwo

PARTNERZY

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst           Uniwersal     Metalplast        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor          Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema       

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY