REKLAMA

REKLAMA


Klimor łączy się ze spółkami Clima-Produkt i Barbor - konsolidacja w Grupie Klima-Therm


artykuł promocyjny

2 stycznia 2019 roku planowane jest połączenie działalności produkcyjnej spółek Clima-Produkt i Barbor ze spółką Klimor. Taką decyzję podjął Zarząd Grupy Kapitałowej Klima-Therm. W wyniku procesu konsolidacji Klimor stanie się jednym dużym podmiotem czerpiącym z potencjału każdej ze spółek, mierzonym m.in. zasobami ludzkimi, doświadczeniem oraz mocą wytwórczą trzech zakładów: w Gdyni, Pszczółkach i w Skowarczu. Marka zwiększy tym samym swoją konkurencyjność na rynku HVACR oraz w sposób kompleksowy odpowie na potrzeby Klientów.

Decyzja o stworzeniu jednego dużego podmiotu produkcyjnego pod marką KLIMOR jest efektem wnikliwej analizy czynników biznesowych i operacyjnych, które zwiększą możliwości dalszego dynamicznego rozwoju Grupy Klima-Therm na rynku wentylacyjnym. Konsolidacja spółek Clima-Produkt i Barbor ze spółką Klimor pozwoli organizacji na umocnienie potencjału produkcyjnego poprzez zwiększenie skali działalności, bardziej efektywne wykorzystanie mocy wytwórczych, jak również kumulację zasobów wiedzy i doświadczenia każdego trzech z podmiotów. Po formalnym dokonaniu połączenia, planowanego na 2 stycznia 2019 roku, funkcjonować będą trzy zakłady produkcyjne Klimor zlokalizowane w Gdyni, Pszczółkach i w Skowarczu (woj. pomorskie), które łącznie zatrudniać będą ponad 300 osób – w tym menadżerów, specjalistów ds. technicznych i handlowych, pracowników produkcji oraz pracowników biurowych.

Konsolidacja w Grupie Klima-Therm:  Klimor łączy się ze spółkami Clima-Produkt i Barbor    - Chcemy, aby nasi Klienci jak najszybciej odczuli korzyści płynące z dokonującej się synergii – podkreśla Marek Kupiec, Prezes Zarządu w firmie KLIMOR i dodaje: - Będziemy systematycznie zwiększać moce wytwórcze, co z pewnością przyśpieszy realizację zamówień. Dalsze zmiany i usprawnienia przy pełnym wykorzystaniu potencjału technologicznego i zasobów ludzkich pozwolą na lepsze dopasowanie naszego biznesu do potrzeb Klientów, a w konsekwencji przełożą się na intensyfikację sprzedaży w Polsce i za granicą. Co równie ważne, konsolidacja oparta na wieloletniej tradycji wytwórczej oraz jakości produktów, z których znane są łączące się podmioty, podniesie naszą konkurencyjność przybliżając nas do celu, jakim jest wypracowanie pozycji lidera w branży wentylacyjnej – konkluduje Marek Kupiec.


Aktualnie Zarząd Grupy Klima-Therm koncentruje się na formalnej stronie połączenia, wypracowaniu nowego modelu organizacyjnego oraz optymalizacji kluczowych procesów biznesowych, na czele z procesami produkcyjnymi. Standardami i procedurami zarządczymi, administracyjnymi oraz logistycznymi obowiązującymi w zakładach Klimor w Gdyni wkrótce objęte zostaną również dwa pozostałe zakłady w Pszczółkach i Skowarczu. Firma rozważa ponadto centralizację procesów istotnych z punktu widzenia racjonalizacji kosztów działalności, z założenia jednak trzy zakłady Klimoru pozostaną operacyjnie niezależne.
 

Planowana na początek 2019 roku konsolidacja nastąpi na drodze tzw. inkorporacji, czyli przeniesienia całego majątku spółek kapitałowych Clima-Produkt Sp. z o.o. i Barbor Sp. z o.o. na rzecz firmy Klimor Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni przy ul. B. Krzywoustego 5. Wraz z prawnym dokonaniem się połączenia, Klimor przejmie wszystkie formalne zobowiązania podjęte przez Clima-Produkt i Barbor względem Klientów, Kontrahentów oraz Pracowników obu spółek.Kontakt w sprawie produktów:KLIMA-THERM Sp. z o.o.
tel. +48 22 517 36 00
fax. +48 22 879 99 07
www: klima-therm.com
mail: handlowy@klima-therm.pl
Zobacz więcej treści z działu: AKTUALNOŚCI

PARTNERZY

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm  logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY