REKLAMA

REKLAMA


Montaż klimatyzacji Split - klimatyzacja domowa w pigułce!


artykuł promocyjny

Tropikalne upały, znikome opady deszczu, globalne ocieplenie klimatu to czynniki, które powodują, że niezbędne stało się posiadanie klimatyzacji w domu. Domowa klimatyzacja musi być oparta na niezawodnym urządzeniu dobrej jakości, które przyniesie wytchnienie w upalne dni. Aby urządzenie działało prawidłowo i spełniało swoje funkcje, montaż powinien zostać powierzony profesjonalnej ekipie instalatorskiej. System domowej klimatyzacji służyć będzie wiele lat, dlatego dbając o jego działanie już na etapie instalacji, mamy pewność sprawnej i solidnej realizacji. Wśród urządzeń dostępnych na rynku na szczególną uwagę zasługuje klimatyzacja Split.

Klimatyzator w mieszkaniu skutecznie miesza powietrze, dzięki czemu można unikniemy poczucia nagłego wychłodzenia. Następuje ono stopniowo i w pełni komfortowo. Do wyboru mamy kilka różnych systemów klimatyzacji. Jeżeli zdecydujemy się na klimatyzację Split i chcemy cieszyć się prawidłową pracą, dobrą wydajnością i efektywnością energetyczną systemu, trzeba zadbać o prawidłowy montaż klimatyzacji w mieszkaniu. Ważny jest dobór urządzenia oraz miejsca, proces instalacji, a także późniejszy serwis klimatyzacji i jego przegląd.

 

Jak dobrać klimatyzator do mieszkania?

 

Dobór mocy klimatyzatora zależy od kubatury lub powierzchni pomieszczenia, w którym chcemy zamontować urządzenie.

Jaki klimatyzator wybrać ze względu na powierzchnię?


Wzór: m² x 100 = W (moc chłodnicza)


Gdy korzystamy z tej metody, w pierwszej kolejności obliczamy metraż pomieszczenia. Kolejno mnożymy go przez współczynnik 100. Wartość, jaką otrzymamy, będzie mocą klimatyzacji chłodniczej (w watach). Wynik mówi nam o niezbędnej mocy potrzebnej do ochłodzenia danej powierzchni.


Możemy też posłużyć się prawidłowością wynikającą ze wzoru − na każde 10 m² pomieszczenia powinien przypadać 1 kW mocy chłodniczej.

 

Jaki klimatyzator wybrać ze względu na kubaturę?


Obliczenia na podstawie powierzchni w m² sprawdzają się wyłącznie w przypadku pomieszczeń o standardowej wysokości (między 2,5 m a 2,8 m). Jeżeli mamy wyższe pomieszczenie możemy zastosować wzór uwzględniający kubaturę (tj. wynik mnożenia powierzchni pomieszczenia przez jego wysokość):

m³ x 40 = W (moc chłodnicza)


Jak obliczyć, jaki klimatyzator jest potrzebny?

 

Klimatyzacja Split

 

Klimatyzator Split ma stosunkowo niewielki rozmiar, oferując tym samym możliwość dostosowania do aranżacji wnętrza. Jednocześnie jest w pełni funkcjonalny. Korzyści, jakie otrzymamy dzięki klimatyzacji split w mieszkaniu, sprawiają, że stanowią coraz bardziej popularne rozwiązanie w domowych wnętrzach. Klimatyzator domowy wymaga montażu przez wyspecjalizowaną firmę, a jego instalacja oznacza niewielką ingerencję w zewnętrzną część budynku. W praktyce montaż klimatyzacji do domu powinna przeprowadzić profesjonalna ekipa. Poprawnie wykonana instalacja klimatyzacji będzie kluczem do uzyskania najlepszych warunków: przyjemnego chłodu, świeżości, a niemal bezgłośna praca nie będzie uciążliwa dla domowników.

Bezpieczna instalacja klimatyzacjiInstalacja domowej klimatyzacji

 

Jak działa klimatyzacja Split?

 

Funkcjonowanie klimatyzatora Split ogranicza się do wymiany ciepła: jednostka wewnętrzna ochładza przestrzeń, a zewnętrzna odprowadza ciepło poza budynek. W przenośnych klimatyzatorach split – o mniejszej wydajności niż stacjonarne – możliwe jest dzięki wykorzystaniu balkonu lub tarasu. Przy stacjonarnych cyrkulacja powietrza odbywa się poprzez rurki przeprowadzone przez ścianę.

 

Gdzie zamontować klimatyzator Split?

 

Klimatyzator domowyMontaż klimatyzacji domowej

Klimatyzator w mieszkaniu powinien zostać zamontowany w najbardziej dogodnym dla nas miejscu. Najlepiej tak zamontować urządzenie, aby strumień powietrza nie był skierowany tam, gdzie spędzamy najwięcej czasu w pokoju (tj. sofy, kanapy, biurka...). Jeżeli nie ma innej opcji – jest na to rozwiązanie! Każdy z dostępnych klimatyzatorów, posiada możliwość płynnej regulacji kierunku nawiewu góra-dół, lewo-prawo.

Zanim zdecydujemy się na miejsce montażu klimatyzacji w domu, warto zamówić wizję lokalną. To czas na konsultację z inżynierem, rozwianie wątpliwości i zaplanowanie działań krok po kroku.

 

Montaż klimatyzacji domowej

 

Jednostka zewnętrzna i wewnętrzna połączona jest rurkami miedzianymi. Żeby to osiągnąć musimy w ścianie zewnętrznej wywiercić otwór o średnicy ok. 7 cm. Na koniec montażu uszczelniamy go z obydwu stron. Na zewnątrz budynku, w zależności od warunków, do ściany przymocowujemy specjalny wspornik, na którym będzie stała jednostka zewnętrzna klimatyzatora. Możemy wybrać także miejsce na balkonie czy dachu budynku.
Z tak zmontowanego układu klimatyzacji następnie odsysa się powietrze pompą próżniową, a następnie sprawdza się szczelność połączeń.

 

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu krok po kroku

 

  • Przygotowanie miejsca montażu
  • Montaż instalacji chłodniczych, a także sterowniczych, instalacja odprowadzenia skroplin oraz doprowadzenie zasilania
  • Instalacja jednostki wewnętrznej i zewnętrznej
  • Połączenie urządzeń
  • Próba szczelności
  • Uruchomienie urządzeń klimatyzacyjnych
  • Sprawdzenie działania systemu klimatyzacji domowej oraz szkolenie domowników z obsługi urządzeń

 

I... to wszystko! Klimatyzator jest gotowy do pracy.

 

Ile trwa montaż klimatyzacji w mieszkaniu?

 

Instalacja klimatyzatora w mieszkaniu trwa od 4 do 10 godzin. Czas montażu jest różny i zależy od stopnia komplikacji, a także odległości pomiędzy obydwiema częściami klimatyzatora.

Przykładowe instalacje, w tym również montaż klimatyzacji firmy Carline znajdują się w zakładce Realizacje.Kontakt w sprawie produktów:Carline - klimatyzacja i wentylacja
tel. +48 12 266 68 88 +48 785 844 908
fax.
www: carline.com.pl
mail: carline@carline.com.pl
Zobacz więcej treści z działu: klimatyzacja

PARTNERZY

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm        Mitsubishi Electric                       logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY