REKLAMA


REKLAMA

REKLAMA


Wienkra

Systemy klimatyzacji do użytku komercyjnego marki SEVRA


data aktualizacji: 03-09-2019, 11:00

Restauracje, hotele, sklepy czy biura to miejsca, w których wydajny i efektywny system klimatyzacji jest niezwykle ważny. Ze względu na zwiększoną wydajność pracy rozwiązania zastosowane w obiektach komercyjnych powinny być przede wszystkim niezawodne i energooszczędne. W odpowiedzi na potrzeby rynku marka SEVRA stworzyła serię klimatyzatorów CAC, które charakteryzują się nie tylko wysoką efektywnością i trwałością, ale także niskim poziomem hałasu i elastycznymi możliwościami montażu. Urządzenia posiadają doskonałe parametry pracy, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii są także bezpieczne dla środowiska.

Systemy klimatyzacji do użytku komercyjnego marki SEVRA

Seria klimatyzatorów CAC obejmuje jednostki kasetonowe, kanałowe i przypodłogowo-sufitowe. Wszystkie trzy typy posiadają szeroki zakres dostępnych wydajności chłodniczych, które wynoszą od 3,6 do 16,0 kW. Dzięki zastosowaniu niezwykle wydajnej sprężarki z wysokozaawansowaną technologią inwerterową udało się znacząco zmniejszyć koszty eksploatacyjne, a energooszczędną pracę urządzeń potwierdzają parametry efektywności energetycznej – SEER od 6,1 i SCOP od 4,0 i wysoka klasa efektywności energetycznej – A++ w trybie chłodzenia i A+ w trybie ogrzewania dla całego typoszeregu klimatyzatorów.
 

System klimatyzacji Sevra
 

Niezawodność urządzeń potwierdzają wysokiej jakości podzespoły, takie jak wydajna sprężarka czy dobrej jakości wymiennik ciepła, dzięki którym system klimatyzacji sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach. Urządzenie działa sprawnie nawet w bardzo niskich temperaturach otoczenia sięgających -15°C, zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia.

Zastosowanie nowoczesnego czynnika chłodniczego R32 o współczynniku tworzenia efektu cieplarnianego GWP równym 675 i wskaźniku ODP (potencjale niszczenia warstwy ozonowej) równym 0, znacząco ogranicza negatywny wpływ na środowisko naturalne, w porównaniu do powszechnie stosowanego czynnika R410A.

Co więcej, wszystkie urządzenia serii CAC SEVRA posiadają Atest Higieniczny PZH, oznakowanie CE oraz objęte są aż 5-letnim okresem gwarancyjnym.
 

 

Jednostki kasetonowe CAC

 

Niezwykle wydajne i efektywne jednostki kasetonowe CAC marki SEVRA montowane są w przestrzeni sufitów podwieszanych. Doskonale sprawdzą się w dużych pomieszczeniach komercyjnych jak lokale usługowe czy handlowe, sale konferencyjne oraz biura. Dzięki zastosowaniu dodatkowych otworów w narożnikach panelu jednostki i funkcji nawiewu obwodowego 360°urządzenia zapewniają równomierną dystrybucję klimatyzowanego powietrza i komfortowe warunki nawet na bardzo dużych powierzchniach użytkowych.

Funkcjonalność i wygodę użytkowania zapewnia szereg praktycznych rozwiązań, takich jak ruchome żaluzje powietrzne, tryb turbo, tryb pracy nocnej, programator czasowy czy funkcja inteligentnego odczytu temperatury „I Feel”. Wysoką jakość powietrza gwarantuje łatwy w czyszczeniu, zmywalny filtr oraz funkcja samooczyszczania i ochrony przed pleśnią. Klimatyzator posiada również wbudowany w panel cyfrowy wyświetlacz, który na bieżąco pokazuje parametry pracy urządzenia.

Standardowe wyposażenie jednostki kasetonowej serii CAC obejmuje pompkę skroplin o dużej wysokości podnoszenia - nawet do 120 cm, która pozwala na elastyczne podłączenie orurowania odprowadzającego skropliny w przestrzeni sufitu podwieszanego, ułatwiając przy tym instalację urządzenia.

Przygotowany w obudowie jednostki wlot świeżego powietrza zapewnia wygodę podłączenia urządzenia do kanału wentylacyjnego. Rozwiązanie to sprawia, że klimatyzator może pełnić funkcję wentylacyjną, jednocześnie poprawiając komfort i jakość powietrza. Skrzynka elektryczna została odpowiednio zoptymalizowana, dzięki czemu zapewnia łatwy dostęp serwisowy i posiada wysoką ognioodporność, zapobiegając ewentualnemu pożarowi w przypadku wystąpienia zwarcia instalacji wewnątrz skrzynki. Znajdujący się w wyposażeniu intuicyjny sterownik bezprzewodowy zapewnia komfortowe sterowanie pracą klimatyzatora. Dodatkowo urządzenie można wyposażyć w sterownik
przewodowy i moduł Wi-Fi, które umożliwiają sterowanie jednostką za pomocą urządzeń mobilnych.

Oferta klimatyzatorów kasetonowych CAC SEVRA obejmuje siedem modeli o wydajnościach
chłodniczych od 3,6 do 16,0 kW.

 

Jednostki kanałowe CAC

 

Jednostki kanałowe przeznaczone są do zabudowy i charakteryzują się przede wszystkim dyskretną pracą oraz szerokimi możliwościami instalacyjnymi. Urządzenie po zamontowaniu jest zupełnie niewidoczne, a klimatyzowane powietrze rozprowadzane jest kanałami do kratek nawiewnych zaprojekowanych w dowolnym miejscu w budynku. Atutem jednostek kanałowych CAC marki SEVRA jest kompaktowość. Dzięki niewielkim rozmiarom (zalewdwie 245 mm) idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach, które posiadają ograniczoną przestrzeń instalacyjną, umożliwiając rozprowadzenie kanałów wentylacyjnych na duże odległości.

Funkcja automatycznej regulacji ESP zapewnia stały strumień przepływu powietrza, bez względu na długość kanałów, gwarantując zawsze komfortowe chłodzenie i ogrzewanie, minimalizują jednocześnie poziom hałasu. Jednostka posiada wbudowaną pompkę skroplin o wysokości podnoszenia
do 70 cm.

Oprócz licznych standardowych funkcji, takich jak tryb turbo, tryb pracy nocnej czy funkcja szybkiego chłodzenia i ogrzewania, wysoki komfort użytkowania zapewnia funkcja „Light Sensation”, która automatycznie włącza najniższą prędkość wentylatora po wyłączeniu oświetlenia w pomieszczeniu. Rozwiązanie to pozwala zmniejszyć poziom hałasu i stworzyć komfortowe środowisko do odpoczynku oraz pracy. Jednostka została wyposażona w wytrzymały filtr powietrza, który w łatwy sposób można zdemontować i wielokrotnie czyścić. Dzięki funkcji ochrony przed pleśnią i sygnalizacją zabrudzenia filtra urządzenie gwarantuje zdrowe i czyste powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu.

W standardowym wyposażeniu jednostki kanałowej SEVRA znajduje się sterownik przewodowy. Opcjonalnie możliwości sterowania można rozszerzyć o sterownik bezprzewodowy i moduł Wi-Fi.

Klimatyzatory kanałowe CAC SEVRA dostępne są w sześciu wariantach o wydajnościach chłodniczych od
5,0 do 16,0 kW.

 

Jednostki przypodłogowo-sufitowe CAC

 

Przypodłogowo-sufitowe urządzenia do klimatyzacji doskonale sprawdzą się zarówno w przestrzeni mieszkaniowej, jak i komercyjnej, a wszystko dzięki uniwersalnej, ergonomicznej konstrukcji. Jednostki można instalować w dwóch płaszczyznach - w pionie (jednostka stojąca przy ścianie) i w poziomie (jednostka podwieszona pod sufitem). Istnieje zatem możliwość dostosowania montażu do aranżacji pomieszczenia. Dzięki kompaktowej obudowie i wyjątkowo płaskiej konstrukcji (szerokość jednostki przypodłogowo-sufitowej SEVRA wynosi jedynie 205 mm) urządzenia te będą idealnym rozwiązaniem do wnętrz bez podwieszanego sufitu oraz miejsc z ograniczoną przestrzenią instalacyjną.

Jednostka została wyposażona w zaawansowany technologicznie wentylator inwerterowy, który
pozwala na zwiększenie objętości przepływu powietrza, co bezpośrednio przekłada się na energooszczędność oraz cichą pracę urządzenia. 3-stopniowa regulacja prędkości wentylatora umożliwia dostosowanie natężenia nawiewu do wysokości pomieszczenia. Funkcja nawiewu 3D - automatyczny ruch żaluzji jednostki w płaszczyźnie pionowej i poziomej - zapewnia optymalny przepływ powietrza w pomieszczeniu i równomierny rozkład temperatury, dzięki czemu schłodzone powietrze może szybko dotrzeć nawet do najbardziej oddalonych stref w budynku.

Klimatyzator przypodłogowo-sufitowy posiada liczne funkcje, które znacząco podnoszą komfort korzystania z urządzenia. Wielokierunkowy nawiew, tryb ekonomicznej pracy, tryb turbo, tryb pracy nocnej, tryb cichej pracy, funkcja inteligentnego odczytu temperatury „I Feel” czy programator czasowy to funkcje, które gwarantują klasę urządzenia. Elmenty takie jak wytrzymały filtr powietrza, funkcje samoczyszczenia i ochrony przed pleśnią zapewniają najwyższą jakość klimatyzowanego powietrza.

W standardowych jednostkach przypodłogowo-sufitowych znajduje się sterownik bezprzewodowy, który ponadto można rozszerzyć o sterownik przewodowy i moduł Wi-Fi. Dzięki dodatkowym funkcjonalnościom możliwe jest sterowanie pracą urządzenia do klimatyzacji z dowolnego miejsca na świecie.

Seria klimatyzatorów przypodłogowo-sufitowych CAC SEVRA składa się z sześciu modeli o wydajnościach
chłodniczych od 5,0 do 16,0 kW.

Więcej informacji dotyczących oferty systemów marki SEVRA do klimatyzacji przestrzeni komercyjnych znajduję się na stronie internetowej firmy WIENKRA Sp. z o.o., która jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń.Kontakt w sprawie produktów:Wienkra Sp. z o.o.
tel. +48 12 428 55 00
fax. +48 12 422 55 02
www: www.wienkra.pl
mail: wienkra@wienkra.pl
Zobacz więcej treści z działu: klimatyzacja

PARTNERZY

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Metalplast        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor          Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema       Mitsubishi Electric

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY