REKLAMA

REKLAMA


Rekuperatory.pl

Czy możliwa jest pełna ochrona domu przed smogiem


artykuł promocyjny

Nadejście jesieni to idealny moment, aby zastanowić się, w jaki sposób ochronić siebie i swoją rodzinę przed szkodliwym działaniem smogu. Co roku liczba osób cierpiących na alergie rośnie, a jedną z głównych przyczyn jest wdychanie złej jakości powietrza. Tarcze antysmogowe i antyalergiczne to nowoczesne urządzenia, które eliminują smog oraz alergeny (pyłki) wewnątrz budynku. Dzięki nim możliwa jest redukcja cząsteczek stałych o średnicy nawet 1 μm. Pozwala to stworzyć w domu komfortowe warunki i zagwarantować świeże i czyste powietrze.

Dzięki tarczom możliwa jest eliminacja cząstek stałych (w tym pyłków) na poziomie aż 99,95%. Ochrona przed smogiem i silnymi alergenami ma dobroczynny wpływ nie tylko na zdrowie, ale też na samopoczucie. Tarcza antysmogowa i antyalergiczna to gwarancja czystego, zdrowego powietrza zarówno w domach, jak i miejscach użytku publicznego.

Tarcza antysmogowa i antyalergiczna

Jak dowodzą badania, zapotrzebowanie dorosłego człowieka na powietrze w ciągu doby, wynosi ponad 25 kg, czyli kilkakrotnie więcej niż wynosi dzienne zapotrzebowanie na jedzenie oraz picie. Jakość życia w dużej mierze zależy nie tylko od tego, co jemy, czy pijemy, ale także jakie powietrze wdychamy. Porównując łyk powietrza z nadmorskiej plaży, do tego w dużym mieście, pełnym samochodu, można dojść jedynie do smutnych wniosków. Firma Pro-Vent posiada w swojej ofercie nowoczesne, innowacyjne tarcze, które w 99,95% oczyszczają powietrze napływające do domu. Ponadto bariery antysmogowe i antyalergiczne hamują możliwość niekontrolowanej infiltracji zanieczyszczeń z zewnątrz.

 

Jak działa tarcza antyalergiczna i antysmogowa Pro-Vent?

 

Skuteczność tarczy antyalergicznej i antysmogowej polega na zintegrowanej współpracy dwóch wysokosprawnych urządzeń: elektro-jonizacyjnego filtra powietrza PRO-VENT CLEAN R oraz rekuperatora PRO-VENT MISTRAL.


Ochrona domu przed smogiem

Działanie tarczy polega na tym, że powietrze z zewnątrz w pierwszej kolejności trafia do rekuperatora. Wymiennik ciepła centrali wentylacyjnej odzyskuje energię z powietrza usuwanego, a filtr zgrubny wstępnie oczyszcza powietrze. Następnie powietrze wentylacyjne kierowane jest do elektro-jonizacyjnego filtra antysmogowego i antyalergicznego PRO-VENT CLEAN R, w którym cząsteczki stałe są filtrowane na poziomie nawet do 99,95% ! Oczyszczone i odfiltrowane powietrze wolne od bakterii, wirusów, smogu oraz pyłków kierowane jest kanałami wentylacyjnymi do poszczególnych pomieszczeń.

Nowoczesne rozwiązania i wysokozaawansowana automatyka rekuperatora pozwala uruchomić funkcję tarczy antysmogowej. Zadaniem rekuperatora jest wówczas kontrolowanie nadciśnienia, a więc niejako pilnowania, aby do budynku nie napływało zanieczyszczone powietrze. Ponadto, dzięki innowacyjnym udogodnieniom możliwe jest sterowanie urządzeniem PRO-VENT CLEAN R.

 

Przykład skuteczności

 

Poniżej przedstawiony został pomiar skuteczności tarczy antyalergicznej i antysmogowej wykonany u jednego z Klientów PRO-VENT w okresie zima 2018/2019.


Pomiar stężenia pyłu zawieszonego na zewnątrz

fot. Stężenie pyłu zawieszonego na zewnątrz


Pomiary stężenia pyłu zawieszonego na zewnątrz przedstawiały się następująco:

  • PM 2,5 : 110 µg/m3 (norma: 25 µg/m3)
  • PM10: 159 µg/m3 (norma średniodobowa: 50 µg/m3)Pomiar stężenia zawieszonego w pokoju dziennym

fot. Stężenie pyłu zawieszonego w pokoju dziennym


Pomiary stężenia pyłu zawieszonego w salonie, przy włączonej funkcji tarczy antysmogowej:

  • PM 2,5 : 3,3 µg/m3
  • PM10: 5,0 µg/m


Bariera w postaci tarczy antyalergicznej i antysmogowej pozwoliła na oczyszczenie powietrza w 97%.


>> Dowiedz się więcej o elektro-jonizacyjnym filtrze powietrza CLEAN R

 

Gruntowy wymiennik ciepła PROVENT-GEO – kompletne dopełnienie dla systemu tarczy antyalergicznej i antysmogowej

 

Kompletnym uzupełnieniem systemu wentylacyjnego utrzymującego kontrolowane nadciśnienie w budynku jest gruntowny wymiennik ciepła PROVENT-GEO. Urządzenie to zwiększa sprawność odzysku ciepła, dzięki optymalizacji pracy rekuperatora. Współpraca wymiennika ciepła, rekuperatora oraz filtra antysmogowego PRO-VENT CLEAN R pozwala na wydajną i optymalną pracę tarczy antyalergicznej oraz antysmogowej. Zestaw ten to nie tylko gwarancja czystego powietrza, ale również zdecydowanie niższych kosztów eksploatacyjnych budynku w porównaniu do systemów bez GWC.


Metody ochrony domu przed smogiem

Atutem wymiennika ciepła jest to, że w czasie letnich upałów dostarcza do budynku świeże powietrze o obniżonej temperaturze, zapewniając przy tym komfort nawet w gorące dni.


Przykładowe wyniki pomiarów skuteczności:

SEZON DATA, GODZINA
TEMP. ZEWNĘTRZNA TEMP. PO PRZEJŚCIU PRZEZ GWC PRO-VENT GEO
GRZEWCZY (ZIMA)

07.01.2017, 07:00

– 18,5°C + 6,4°C
CHŁODNICZY (LATO) 01.08.2017, 15:30 + 35,9°C + 16,7°C

 

Wymiennik ciepła GWC PRO-VENT GEO zapewnia nie tylko skuteczną wymianę ciepła, ale również posiada szeroko rozumiane właściwości przyczyniające się do poprawy zdrowia. Pod powierzchnią wymiennika powietrze jest oczyszczane z wszelkich baterii oraz grzybów. Proces ten jest bezpieczny dla środowiska, ponieważ nie wymaga stosowania żadnych środków chemicznych np. jonów srebra.


Kompletna tarcza antysmogowa

Potwierdzeniem właściwości zdrowotnych urządzenia PRO-VENT GEO są zewnętrzne badania przeprowadzone przez Państwowy Zakład Higieny (PZH). Wyniki wskazały naturalną redukcję stężenia bakterii (aż o 86%) i grzybów (aż o 97%).

Nawet gdy filtr PRO-VENT CLEAR R będzie wyłączony powietrze dostarczane do budynku, będzie czystsze niż to znajdujące się na dworze. GWC PRO-VENT GEO ma również istotny wpływ ma wilgotność powietrza we wnętrzu budynku. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym latem powietrze jest osuszane (zapobiegając uczuciu duszności), natomiast dowilżane zimą (co wpływa na komfort i zdrowie domowników).

Tarcza antysmogowa i antyalergiczna

Zaletą urządzenia jest ergonomiczna budowa oraz możliwość płytkiego posadowienia, dzięki którym możliwe jest umiejscowienie go w różnych miejscach. GWC PROVENT-GEO idealnie sprawdza się zarówno do montażu pod budynkiem, jak i pod terenem zielonym, tarasem, parkingiem, a także podjazdem.


Wielkości systemu tarczy antysmogowej Pro-Vent - przykład:

Wielkość urządzenia Wielkość dedykowanej centrali wentylacyjnej
Projektowy strumień powietrza*
CLEAN R 400 MISTRAL 300 do 450 150 – 360 m3/h
CLEAN R 500 MISTRAL 450 do 550 200 – 450 m3/h
CLEAN R 500 MISTRAL 600 do 750 250 – 650 m3/h
CLEAN R 900 MISTRAL 800 do 950

300 – 850 m3/h

 

*zaleca się aby projektowa wielkość strumienia powietrza nie była większa niż około 90% strumienia nominalnego dla filtraKontakt w sprawie produktów:Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
tel. (77) 44 044 98; kom. 666 610 405
fax. (77) 44 044 92
www: www.pro-vent.pl
mail: info@pro-vent.pl
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja domowa

PARTNERZY

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm        Mitsubishi Electric                       logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY