REKLAMA

REKLAMA


Iglotech - produkcja elementów wentylacyjnych FORVENT


artykuł promocyjny

Firma Iglotech w tym roku poszerzyła swoją działalność, stała się producentem elementów wentylacyjnych. Iglotech stawia na produkcję oraz na zapewnienie kompleksowego zaopatrzenia w każdej inwestycji, rozbudowuje halę i wyposaża ją w nowoczesne maszyny. Linia technologiczna Forvent zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie produkcji stalowych elementów wentylacyjnych. Obecnie produkcja opiera się na polskich i zagranicznych maszynach.

Oferta produktowa jest bardzo szeroka co sprzyja kompleksowej realizacji zamówienia.

Elementy wentylacyjne Forvent

W ofercie firmy Iglotech  znajdują się:

 • Kanały i kształtki kołowe (rury spiralne; kolana; trójniki i czwórniki; redukcje; nyple; mufy; króćce; odsadzki; zaślepki)
 • Przewody elastyczne (elastyczne typu Alu i Sono; półelastyczne typu Flex)
 • Kanały i kształtki prostokątne (kanały; kolana i łuki; redukcje, dyfuzory; trójniki, czwórniki)
 • Akcesoria wentylacyjne (czerpnie i wyrzutnie dachowe; przepustnice wentylacyjne;  króćce elastyczne; tłumiki; podstawy dachowe)
 • Filtry powietrza, klapy rewizyjne oraz systemy montażowe
   

Elementy wentylacyjne ForventElementy wentylacyjne Forvent

 
Produkowane elementy instalacji wentylacyjnej FORVENT są najwyższej jakości. Spełniają wymagania Polskich Norm oraz posiadają Atest Higieniczny PZH.

Rury spiralne produkowane w zakresie od 80 mm do 1250 mm dają ogromne możliwości projektowe. Wykonane są z taśmy ocynkowanej DX51, I gatunek w klasie ocynku Z275 (zgodnie z Polską Normą) w standardowej długości 3 m. W celu zwiększenia sztywności i wytrzymałości na podciśnienie, w rurach od średnicy 250 mm stosuje się zewnętrzne przetłoczenie. Natomiast w rurach od średnicy 500mm przetłoczenie jest podwójne. Oczywiście istnieje możliwość wykonania rury pod indywidualne zamówienie Klienta (z innego materiału lub w innej długości). Kształtki kołowe, jak również przewody i kształtki prostokątne produkowane są z blachy ocynkowanej DX51. Gwarancją jest zastosowanie blachy I gatunku w klasie ocynku Z275. Kształtki kołowe produkowane w zakresie średnic 80 mm do 1250 mm można wykonać z innego materiału: kwasoodpornego bądź z aluminium.

Elementy wentylacyjne ForventElementy wentylacyjne Forvent

Park maszynowy linii Forvent jest jednym z niewielu, który posiada niezwykle precyzyjne maszyny najwyższej klasy. Należą do nich:

 • maszyna do produkcji kanałów wentylacyjnych firmy Wammes. Jest to jedna z niewielu maszyn na rynku polskim, które produkują kanał wentylacyjny już z wywiniętą ramką.  Maszyna zapewnia wyższą klasę szczelności kanałów oraz znacznie skraca czas produkcji.
 • maszyna AUTO FOLD 516 służy do produkcji kanałów prostokątnych o szerokości 1500 mm z blachy o grubości do 1,6 mm.
 • maszyny do produkcji rur spiralnych firmy TORMEC typ TUBO- S, TUBEFORMER 1602 oraz Tubeformer Smart. Precyzyjnie wykonane maszyny sprawiają, że produkt końcowy wyprodukowany jest z bardzo dużą dokładnością i starannością.
 • prasa krawędziowa TrueBend Trumpf 3120 wyposażona została w sensorowy przyrząd do pomiaru kąta gięcia ACB oraz sterowanie numeryczne co gwarantuje precyzyjny kąt gięcia.  Zastosowana technika sensorowa jest technologią opracowaną i opatentowaną przez firmę Trumpf. Maksymalna grubość giętych elementów wynosi 4mm, natomiast siła docisku jest równa 1200 kN. Dokładność maszyny wskazują parametry Oś Y +/- 0,01 mm, Oś X +/- 0,05mm, Oś R +/- 0,1 mm.
 • maszyna do produkcji kształtek wentylacyjnych SPIRAL GASKET - SP2 jest przeznaczona do obróbki kształtowej zakończeń kanałów wentylacyjnych(kształtowanie końcowe), kształtuje rowek uszczelniający w elementach kanału wentylacyjnego i mocuję uszczelnienie o profilu L-kształtnym pod jego zwijana krawędzią.
 • zgrzewarki liniowe ANDRITZ Soutec AG do zgrzewania prostego oraz kolan tłoczonych, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii, nie ma potrzeby dodatkowego malowania, uszczelniania czy oczyszczania.
 • wycinarka plazmowa CNC STIG1500 firmy Stigal przeznaczona jest do kształtowego wycinania elementów z arkusza blachy z zastosowaniem technologii plazmowej. Maksymalna grubość ciętej stali wynosi 8 mm. Dokładność pozycjonowania 0,05 mm. Inwestycja w nowoczesny park maszynowy umożliwia wyprodukowanie całego asortymentu niezbędnego do zmontowania kompletnej instalacji wentylacyjnej. Sprzyja to szybkiej realizacji zamówienia oraz całkowitej kontroli nad jakością wykonanych produktów.
 • maszyna do wycinania "rybek" Delta 2 firmy Spiro® przeznaczona do wycinania z wysoką precyzją segmentów kolan i innych kształtek wentylacyjnych z arkuszy blachy, zapewnia dokładne cięcie kształtek z wysoką powtarzalnością, brak utwardzonych krawędzi oraz idealnie gładkie krawędzie.
 • dodatkowo w ofercie znajduje się automatyczna walcarka do blachy AUTOROLL oraz maszyny Spiro® przeznaczone do produkcji okrągłych kolan segmentowych, okrągłych redukcji wentylacyjnych, dekli lub kołnierzy stosowanych w systemach wentylacyjnych
   

Elementy wentylacyjne ForventElementy wentylacyjne Forvent


Iglotech dostarcza kompleksowe rozwiązania z dziedziny klimatyzacji, wentylacji, pomp ciepła, chłodnictwa, czynników chłodniczych, obejmujące nowoczesne produkty oraz najwyższy poziom obsługi i doradztwa technicznego.

Elementy wentylacyjne ForventElementy wentylacyjne Forvent

Produkcja elementów wentylacyjnych Forvent odbywa się w zakładzie produkcyjnym w Grudziądzu, który stale się rozwija i sukcesywnie powiększa swoją ofertę.

Zapraszamy do kontaktu.Kontakt w sprawie produktów:Iglotech Sp. z o.o.
tel. +48 55 645 73 00
fax.
www: iglotech.com/
mail: iglotech@iglotech.com.pl
Zobacz więcej treści z działu: AKTUALNOŚCI

PARTNERZY

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm                              logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY