REKLAMA

REKLAMA


Rekuperatory.pl

Wybór rekuperatora - dlaczego warto wybrać rekuperator firmy PRO-VENT


artykuł promocyjny

System rekuperacji jest dość nowym rozwiązaniem na rynku budowlanym i wielu inwestorów ma problem z wyborem właściwego rekuperatora. Jest to urządzenie, z którego będziemy korzystać przez wiele lat, dlatego nasza decyzja nie może być pochopna. Na co zwrócić uwagę, o jakich kwestiach należy pamiętać, aby nie popełnić błędu przy wyborze systemu, który zapewnia komfort we własnym domu? Poniżej wskazujemy rozwiązania godne polecenia.

Wybór rekuperatora - dlaczego warto wybrać rekuperator firmy PRO-VENT

 

Sprawna wentylacja przez cały rok

 

Podstawową funkcją każdego rekuperatora jest wymiana powietrza zużytego na świeże, dlatego wybór zależy od wydajności tego urządzenia. Konieczne jest zatem zwrócenie uwagi na wysokiej jakości wentylatory o dobrym sprężu, konstrukcję urządzenia, która będzie minimalizować opory, a także czy powietrze nawiewane będzie rzeczywiście świeże.

Wybór rekuperatora - dlaczego warto wybrać rekuperator firmy PRO-VENT

Zapewnienie pożądanej sprawności procesu wentylacji - w rekuperatorach PRO-VENT stosowane są wyłącznie wentylatory renomowanych producentów o wysokim sprężu, pozwalającym na pokonanie dużych oporów instalacji wentylacyjnej a, urządzenia te projektowane są w taki sposób, aby pomimo kompaktowych wymiarów, opory powietrza podczas przejścia przez rekuperator były minimalne.

 

Sprawna wentylacja to taka, w której nawiewane jest wyłącznie świeże powietrze. Z tego względu, jednym z podstawowych elementów, na jaki warto zwrócić uwagę w rekuperatorze, jest rodzaj stosowanego wymiennika ciepła. W ofercie marki PRO-VENT nie znajdziemy wymienników obrotowych, w których następuje podmieszanie strumienia nawiewnego z wywiewnym.

Jeśli naszym celem jest nawiewania do budynku wyłącznie świeżego powietrza w bardzo wydajny sposób, to z pewnością rekuperatory PRO-VENT są doskonałym rozwiązaniem.

 

Wysoki stopień odzysku ciepła

 

Rekuperatorem nazywa się centralę wentylacyjną z funkcją odzysku ciepła. Jego celem jest zapewnienie wspomnianej powyżej sprawnej wentylacji, ale także ograniczenie strat ciepła, które są konsekwencją procesu wymiany powietrza. Jednostki te zapewniają znaczne oszczędności, gdyż wyrzucają na zewnątrz zużyte powietrze, jednocześnie odzyskując z nich ciepło, które pozostaje wewnątrz budynku.

Wybór rekuperatora - dlaczego warto wybrać rekuperator firmy PRO-VENT

Wymienniki ciepła w rekuperatorach PRO-VENT są wykonane z tzw. polipropylenu kanalikowego, elastycznego materiału, na dodatek bardzo dobrze przewodzącego ciepło. Autorska, opatentowana niesymetryczna konstrukcja wymiennika ciepła umożliwia odzysk ciepła z powietrza wywiewanego na poziomie: dla rekuperatorów krzyżowych ponad 70%, natomiast dla rekuperatorów przeciwprądowych nawet 95%. Co więcej, Wyniki te zostały potwierdzone przez zewnętrzną certyfikowaną jednostkę badawczą (ITEPIB w Radomiu).

 

Energooszczędna praca

 

Rekuperacja przynosi oszczędności ze względu na zatrzymanie ciepła ze zużytego powietrza. Jednak jako urządzenie zasilane prądem, sama w sobie również może być energooszczędna. Przy wyborze warto więc wybierać jednostki, które cechuje niski pobór energii. Najbardziej energochłonną częścią każdego rekuperatora są wentylatory. Energooszczędne podzespoły mogą być również wydajne, dlatego nie ma potrzeby marnowania energii. Kluczowym parametrem, który należy sprawdzić, jest tzw. współczynnik SFP (Specific Fan Power), czyli zużycie energii w odniesieniu do nawiewanego strumienia powietrza. Godni polecania producenci zawsze prezentują dokładną charakterystykę poboru mocy wentylatorów w relacji do wydajności oraz sprężu instalacji wentylacyjnej, tak jak marka PRO-VENT, która może się poszczycić urządzeniami ze współczynnikiem SFP na bardzo niskim poziomie.

Wybór rekuperatora - dlaczego warto wybrać rekuperator firmy PRO-VENT

 

Oszczędna eksploatacja - niska cena filtrów

 

Oszczędności przy użytkowaniu rekuperatorów mogą pojawić się na wielu płaszczyznach. Jednym z pomysłów godnym uwagi jest wybór jednostki, w której wymiana filtrów nie będzie oznaczała dużych nakładów finansowych. Konkurencyjne na naszym rynku ceny w tym zakresie oferuje marka PRO-VENT. Filtry, które są nawet o połowę tańsze niż w innych urządzeniach tego typu, dają realne oszczędności w skali roku, a warto zaznaczyć, że wymienia się je średnio co ok. 3 miesiące.

Wybór rekuperatora - dlaczego warto wybrać rekuperator firmy PRO-VENT

 

Bezawaryjna praca przez wiela lat

 

Bezawaryjność to cecha, na którą zdecydowanie warto postawić. Wśród Instalatorów marka PRO-VENT uchodzi za gwarancję bezpieczeństwa i to właśnie rekuperatory tego producenta służą polskim rodzinom przez wiele lat. Formalnie gwarancja trwa 2 lata, ale doświadczenie pokazuje, że bezawaryjną pracą można się cieszyć nawet przez kilkanaście lat.

Tak dobry wynik to efekt autorskich rozwiązań, które dbają o prawidłową pracę instalacji. Projektanci PRO-VENT sami opracowali i stworzyli automatykę do central wentylacyjnych. Taki zabieg pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał jednostki oraz wdrażać wszelkie usprawnienia już na wczesnym etapie życia produktu.

Wybór rekuperatora - dlaczego warto wybrać rekuperator firmy PRO-VENT

Co więcej, w PRO-VENT stale prowadzona jest szczegółowa analiza wszelkich zgłoszeń serwisowych. Procedura ta pozwala na eliminację najdrobniejszych problemów w funkcjonowaniu urządzeń.

 

Wysoka jakość wykonania

 

Osoby szukające najwyższej jakości mogą posłużyć się rankingiem najczęściej nagradzanych urządzeń dedykowanych do wentylacji z odzyskiem ciepła. W tej konkurenci rekuperatory PRO-VENT cieszą się dużym uznaniem. W ostatnich latach regularnie zdobywają wyróżnienia związane z jakością.

Wybór rekuperatora - dlaczego warto wybrać rekuperator firmy PRO-VENT

Urządzenia zostały już trzykrotnie wyróżnione Złotym Godłem Konsumencki Lider Jakości za lata 2017-2019, w niezależnym badaniu preferencji konsumentów. Ponadto, zdobyły wyróżnienie Złoty Laur Klienta 2020. Producent dba o cechy funkcjonalne jak wspomniana już niezawodność automatyki, ale także zwraca uwagę na estetykę wykonania i elegancki wygląd. Trwałość idąca w parze z nienaganną prezencją to dobry wybór!

 

Wygodne sterowanie

 

Sterowanie to cecha, która dba o nasz komfort oraz pozwala zoptymalizować pracę urządzenia dając kolejne oszczędności Inwestorowi. Najlepsza automatyka to ta, która dopasowuje się do potrzeb użytkownika. W takim znaczeniu możemy liczyć na wydajne wykorzystanie systemu wentylacji bez względu na poziom jej skomplikowania oraz zaplanowanie pracy jednostki zgodnie z naszymi preferencjami. Najtańsze rozwiaznaia to proste sterowniki, a najbardziej zaawansowane systemy są nowoczesne i zapewniają komfort w użytkowaniu.  


Wybór rekuperatora - dlaczego warto wybrać rekuperator firmy PRO-VENTWybór rekuperatora - dlaczego warto wybrać rekuperator firmy PRO-VENT
Na szczególną uwagę zasługuje dotykowy manipulator graficzny RC7, który jest bardzo chwalony za estetyczny wygląd, a także intuicyjność (właściwie nie wymaga instrukcji). Dla użytkowników najbardziej ceniących sobie wygodę sterowania, polecany jest dodatkowy moduł sterowania zdalnego dla urządzeń mobilnych – WebManipulator.

 

Inteligentny algorytm rozmrażania

 

Praca rekuperatora w naszych warunkach klimatycznych wiąże się z procesem zamarzania skroplin w wymienniku ciepła w okresie zimowym. Jest to normalne zjawisko, z którym producenci muszą sobie poradzić. W rozwiązaniach PRO-VENT proces ten zachodzi w jak najmniej uciążliwy sposób. To ważne z punktu widzenia sprawności działania rekuperatora oraz wygody użytkownika. Rozmrażanie musi przebiegać krótko, co pozwala zachować energooszczędność. Automatyka tworzona przez PRO-VENT przystosowana jest do stałej analizy temperatury w rekuperatorze i umożliwia włączenie wybranego algorytmu rozmrażania w sposób cykliczny, gdy tylko zaistnieje ryzyko oszronienia wymiennika.

 

Postaw na polski produkt

 

100% polskiego kapitału to kolejna przewaga firmy PRO-VENT. Jako lokalny producent rozwiązań dla wentylacji może poszczycić się unikalnymi rozwiązaniami. Wybierając produkty tej marki, wspieramy polską przedsiębiorczość i rozwijamy polską gospodarkę.

Wybór rekuperatora - dlaczego warto wybrać rekuperator firmy PRO-VENT

 

Dlaczego warto wybrać rekuperator firmy PRO-VENT - podsumowanie

 

Wybór rekuperatora - dlaczego warto wybrać rekuperator firmy PRO-VENTKontakt w sprawie produktów:Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
tel. (77) 44 044 98; kom. 666 610 405
fax. (77) 44 044 92
www: www.pro-vent.pl
mail: info@pro-vent.pl
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja domowa

PARTNERZY

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm  logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY