REKLAMA


REKLAMA

REKLAMA


Rekuperatory.pl

VENA Optima PRO - nowy rekuperator w rodzinie VENA


data aktualizacji: 30-03-2020, 08:22

Nowa centrala wentylacyjna VENA Optima PRO powstała jako efekt wieloletniego doświadczenia firmy BARTOSZ w zakresie projektowania i produkcji central wentylacyjnych oraz nowatorskich rozwiązań i stosowanych materiałów. VENA Optima PRO została stworzona, by spełnić wymagania klientów oczekujących wysokiej jakości urządzenia i adekwatnej ceny. Nowe urządzenie to połączenie modułowości i uniwersalności. Centrala będzie dostępna w różnych wariantach funkcyjnych i instalacyjnych. Budowa rekuperatora pozwala doposażyć go w przyszłości, nawet do centrali klasy premium.

 

VENA Optima PRO - nowy rekuperator w rodzinie VENA

Bartosz

Nie tylko nowy wygląd

 

Pierwszym elementem jest nowa obudowa, która przede wszystkim spełnia wszystkie wymagania techniczne, ale jest również wykonana z trwałego, wysokiej jakości materiału EPP (spieniony polipropylen). Takie rozwiązanie pozytywnie wpłynęło na izolacyjność termiczną urządzenia. Co więcej, poprawiona została również izolacyjność akustyczna i hałas emitowany na zewnątrz jest zdecydowanie mniejszy. Taki efekt uzyskano dzięki zamontowaniu nowoczesnych wentylatorów o specjalnie profilowanych łopatkach oraz dzięki komorze, w której wentylator jest zamontowany. Budowa centrali decyduje o zmniejszeniu masy urządzenia nawet o 39%. Wodoodporne właściwości EPP zadecydowały o eliminacji konieczności stosowania tacy ociekowej z kroćcem do odprowadzania skroplin. Zastąpiono je odpowiednio ukształtowanym dnem centrali z króćcem odwodnieniowym wyprowadzonym w dół centrali, na którego końcu można zamontować syfon. Centrala umożliwia bezpośredni montaż poprzez powieszenie na ścianie za pomocą ramy.

Bartosz

 

Dostosujesz system do własnych potrzeb

 

Możliwość wprowadzania zmian dotyczy zewnętrznych modułów peryferyjnych, ale i stopnia automatyzacji procesów podstawowych i dodatkowych. Można zastosować całą gamę czujników i układów wspierających inteligencję systemu. Po zmianie czynników zewnętrznych i wewnętrznych nie ma potrzeby ręcznego programowania parametrów pracy – dzieje się to automatycznie, dając komfort użytkownikowi i uwzględniając jednocześnie aspekt ekonomiczny. Proponowane rozwiązania mogą zmniejszyć wydajność wentylacji do minimum, np. w momencie zadowalającej jakości powietrza i braku domowników w budynku. Automatyka skoryguje ilość i jakość powietrza wentylacyjnego.

 

Bieżąca kontrola zabrudzenia filtrów

 

W urządzeniu zastosowano system przetworników ciśnienia, informujący użytkownika o stopniu zabrudzenia filtrów, ale i optymalizujący sprawność wymiennika ciepła. Dzięki niemu jest możliwa również realizacja funkcji CAV/VAV.

Bartosz

Sterowanie pracą wentylacji z dowolnego miejsca na świecie

 

Celem działań związanych z rozwojem central wentylacyjnych jest maksymalne odciążenie użytkownika od konieczności zajmowania się instalacją oraz umożliwienie sterowania pracą centrali z dowolnego miejsca. Służą do tego moduły internetowe EcoNet, które pomagają też diagnozować pracę central wentylacyjnych oraz rozwiązać ewentualny problem lub nieprawidłowość pracy urządzenia.

Obecnie centrala wentylacyjna VENA Optima PRO dostępna jest w jednej wielkości tj. VO4P o wydajności nominalnej 550 m3/h. Docelowo model PRO zastąpi cały typoszereg dotychczasowych central VENA Optima, który obecnie obejmuje urządzenia o wydajności od 250 m3/h do 1660 m3/h.

Bartosz

Parametry techniczne centrali VENA Optima 4 PRO (VO4P):

https://bartoszwentylacja.com.pl/wp-content/uploads/karta-katalogowa_VO4P_XB1.pdf

UWAGA! Promocja z okazji przedsprzedaży! Kup centralę VENA Optima 4 PRO w cenie specjalnej!

Sprawdź szczegóły: https://bartoszwentylacja.com.pl/nowy-rekuperator-juz-dostepny/
 Kontakt w sprawie produktów:Firma Bartosz Sp.j. Bujwicki, Sobiech
tel. 85 745 57 12
fax. 85 745 57 11
www: www.bartosz.com.pl
mail: bartosz@bartosz.com.pl
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja domowa

PARTNERZY

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       ebm Papst      VTS      Uniwersal     Metalplast        Rosenberg Klima        Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema     Wienkra

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY