REKLAMA


REKLAMA

REKLAMA


Rekuperatory.pl

Oddychaj zdrów - zawsze świeże powietrze z rekuperatorem AHU


data aktualizacji: 07-07-2020, 08:27

Zawsze świeże powietrze w domu i do tego w komfortowej dla nas temperaturze zapewnia system wentylacji bazującej na rekuperacji. Jest to jednostka mechaniczna odpowiedzialna za obróbkę powietrza w ramach wymiany powietrza w budynku. To właśnie dzięki rekuperatorowi możemy się cieszyć doskonale zbilansowanym nawiewem świeżego powietrza do domu. Ten system to także realne oszczędności generowane przez układ odzysku ciepła z mas wywiewanych.

Oddychaj zdrów - zawsze świeże powietrze z rekuperatorem AHU

Komfortowa wentylacja

fot.: Oddychanie świeżym powietrzem jest ważne dla naszego zdrowia i samopoczucia

 

Zdrowie przede wszystkim

 

Powietrze, którym oddychamy, powinno być czyste. Ma to ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. W pomieszczeniach spędzamy większą część naszego życia, dlatego dbanie o to, czym oddychamy, warto traktować priorytetowo. Na naszą formę duży wpływ ma temperatura oraz wilgotność powietrza. To, co uznawane jest za granicę komfortu, często trudno osiągnąć w pomieszczeniach objętych grawitacyjną wymianą powietrza. Z pomocą przychodzą jednostki mechaniczne zwane rekuperacją.

Wentylacja to instalacja, o którą powinniśmy zadbać już teraz. Szczelne budownictwo wyeliminowało systemy tradycyjnej wymiany powietrza opartej na prawach grawitacji. Godnym następcą jest system rekuperacji, który idealnie wpisuje się w nowoczesny sposób budowania domów. Oprócz tego, że po prostu zawsze działa sprawnie, dostosowując się do naszych realnych potrzeb wymiany powietrza, to jeszcze dba o aspekt ekologicznego i ekonomicznego użytkowania.
 

Rekuperatory ENSY® od 1903 roku zapewniają:

 • pracę bez konieczności uruchamiania grzałki nawet w duże mrozy (to podobnie jak niektóre pompy ciepła)
 • utrzymywanie odpowiednio wilgotnego powietrza - w zależności od naszych preferencji
 • bardzo cichą pracę - od 5dB do 35dB (1.5 m od urządzenia)
 • odzysk temperatury latem - nawet 3-4 stopnie w gorące dni (przy odpowiednio zaizolowanym budynku)
 • osobne wejście dla okapu kuchennego
 • okap kuchenny z rekuperacją 250m3 na apartamenty i małe domy
 • duże filtry przeciwpyłkowe F7 (w opcji z aktywnym węglem)
 • serwis nie wymaga narzędzi

 

Jak działa rekuperacja

fot.: Schemat systemu rekuperacji w domu


Jest jeszcze jeden ważny aspekt, którego nie można pominąć w kontekście naszego komfortu. Świeże powietrze nie zawsze znaczy to samo, co czyste powietrze. W zimie, a nawet i latem, dość powszechne jest zjawisko, gdy w naszych domach oddychamy mieszaniną powietrza ze smogiem. Dymy to niebezpieczne związki powodujące wiele chorób o dyskomforcie nie wspominając, ale często do wnętrz dostają się także pyłki (alergeny) oraz wirusy. Rekuperacja to zaawansowany system, w którym przewidziany jest także układ filtrujący, dzięki czemu zapewnia zawsze świeże i czyste powietrze, a to nie to samo, co tylko wymiana powietrza.

Rekuperatory ENSY zostały wyposażone w wyjątkowo dokładne przeciwpyłowe filtry powietrza klasy F7, które usuwają cząstki 0.4 µm.

 

Realne oszczędności

 

Przez wentylację ucieka sporo ciepła. Wyprodukowanie energii kosztuje, a więc pociąga za sobą straty. Jeśli odzyskamy to ciepło z powietrza, nasz budżet będzie w mniejszym stopniu obciążony. Pamiętajmy przy tym o śladzie ekologicznym, który również będzie ograniczony. Mniej wypuszczonego do atmosfery ciepła, to mniejsze spalanie paliw i mniej zanieczyszczeń. Rekuperatory marki ENSY do skutecznego działania nie wymagają pracy nagrzewnic, dzięki czemu zużywają znacznie mniej prądu.

Budowa rekupratora ENSY

fot.: AHU 400


Komfort coraz ważniejszy

 

Każdy z nas ceni komfort. Szybkie tempo życia, coraz więcej obowiązków i czasu spędzanego w pracy powodują, że wracając do domu, chcemy cieszyć się spokojną głową i relaksem po ciężkim dniu. Wybierając rekuperację, z pewnością zyskamy wiele. Systemem możemy sterować z poziomu panelu ściennego lub za pomocą aplikacji. Całość zostanie automatycznie wyregulowana dzięki współpracy z dedykowanymi czujnikami. Po rozwieszeniu prania w domu lub gdy wzrośnie stężenie dwutlenku węgla, rekuperator sam zwiększy krotność wymiany, tak by zapewnić nam powietrze zgodne z oczekiwaniami.

Oddychaj zdrów - zawsze świeże powietrze z rekuperatorem AHU

 

Rekuperatory AHU

 

Rekuperatory AHU marki ENSY dostępne są w kilkunastu wariantach, dzięki czemu możliwe jest dobranie odpowiedniej jednostki do naszych potrzeb w zależności od stanu budynku — nowy, modernizowany, jego wielkości — jednostki małe i duże oraz preferowanego wariantu montażu.

 • Jednostki ścienne: AHU 200, AHU 350, AHU 400, AHU 700
 • Rekuperator z okapem: AHU 200 Slim (w wersji naściennej lub do zabudowy meblowej)
 • Jednostki sufitowe: AHU 300, AHU 400

 

Rekuperator połączony z dedykowanymi okapami kuchennymi

fot.: Rekuperator AHU-250 SLIM połączony z dedykowanymi okapami kuchennymi posiadają odrębny, odseparowany kanał zapewniający usuwanie zapachów z gotowania, zanim rozniosą się one po domu

Urządzenia posiadają silnik EC marki Stegia Sweden, wentylatory EBM oraz wymienniki ciepła Heatex Sweden. Wszystkie jednostki mają system szyn serwisowych zapewniający łatwą wymianę i konserwację. Rekuperatory ENSY mogą być wyposażone w standardzie lub opcjonalnie w sensor wilgotności, sensor CO2, moduł WiFi, podłączenie do okapu oraz filtr z aktywnym węglem.Kontakt w sprawie produktów:ENSY POLSKA
tel. 52 561 04 09 ; kom. 530 202 030 ; Pomoc techniczna 604 491 833
fax.
www: www.ensy.pl
mail: biuro@ensy.pl
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja domowa

PARTNERZY

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       ebm Papst      VTS      Uniwersal     Metalplast        Rosenberg Klima        Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema     Wienkra

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY