REKLAMA


REKLAMA

REKLAMA
Stopy dachowe i elementy konstrukcyjne marki NICZUK


data aktualizacji: 12-06-2020, 02:36

Ciągle rosnące zapotrzebowanie na wynajem wysokiej klasy powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych zaowocował pojawieniem się w kraju dużej ilości obiektów wielkokubaturowych, które wymagają bezpiecznego posadowienia na dachach m.in. systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Wybór odpowiedniego miejsca na dachu i sposób ustawienia urządzeń mają duże znaczenie dla ich poprawnego funkcjonowania, a także ograniczają koszty eksploatacyjne.

Stopy dachowe i elementy konstrukcyjne marki NICZUK

Norma PN-B-02361:2010 zawiera wytyczne w zakresie pochylenia połaci dachowych określając minimalny spadek dachu na 1%. Jednak producenci pokryć dachowych zalecają zastosowanie 3% spadku powierzchni dachu. Dlatego głównym problemem podczas montażu urządzeń i przewodów na dachu jest ich precyzyjne wypoziomowanie. Projekty takich instalacji są coraz bardziej skomplikowane i tutaj właśnie z pomocą przychodzi firma Thale właściciel marki NICZUK. Zespół projektowy mający do dyspozycji bogatą ofertę systemu profili montażowych wraz z akcesoriami i kilkanaście podpór dachowych przygotowuje rozwiązania dedykowane na dachy płaskie i skośne z uwzględnieniem przepisów bezpieczeństwa, właściwości podłoża oraz parametrów instalacji i urządzeń.

W ofercie firmy Thale znajdziemy mi.in. podpory stalowe zabezpieczone ocynkiem ogniowym, do których zaliczamy:

  • podpory do dachów płaskich – seria PDG
  • podpory do dachów ze spadkiem – seria PDRG
  • podpory uniwersalne z profilem zamkniętym do stosowania na dachach gdzie nie wykonano jeszcze termoizolacji - seria PDPZ

 

W podporach stalowych OG-PDG i OG-PDRG stopa podpory wyposażona jest w matę wykonaną z gumy EPDM. Materiał ten jest odporny na procesy starzenia się oraz na czynniki zewnętrzne, np. promieniowanie UV. Dzięki macie stopę możemy ustawić bezpośrednio na wykonanej powłoce termoizolacyjnej dachu bez konieczności dodatkowego mocowania. Mata skutecznie chroni połać dachową ograniczając do minimum ryzyko wystąpienia uszkodzenie membrany, co mogłoby  skutkować penetracją wilgoci do wnętrza budynku oraz stratami ciepła. Ponadto tłumi ona dodatkowo drgania z pracujących na dachu urządzeń. W celu uniknięcia wulkanizacji maty EPDM z membraną dachową zaleca się stosowanie podkładu filcowego FELT.

OG-PDGOG-PDRG

Unikalnym produktem jest specjalna podpora z profilem zamkniętym OG-PDPZ. Może stanowić ona element stały konstrukcji dachu. Należy stosować ją tam, gdzie nie wykonano jeszcze termoizolacji. Profil zamknięty umożliwia późniejsze wykonanie obróbek dekarskich. Podpory stalowe przystosowane są do budowania konstrukcji z użyciem profili szynowych typoszeregu 30, 41 i 50 systemu NICZUK.

OG-PDPZ

Kolejnym elementem oferty są podpory PDE wykonane z granulatu EPDM. Podpora PDE ma kształt podłużnego bloczka z zatopioną wewnątrz szyną. Przekrój profilu montażowego 41x21 mm - jest kompatybilny z pozostałymi elementami systemu szyn tej szerokości marki Niczuk. Podpory te znajdują zastosowanie w sytuacjach, gdy pole powierzchni na ustawienie konstrukcji jest ograniczone.

PDE

Podpory typu PDT wykonane są z tworzywa na bazie polietylenu i występują w dwóch rozmiarach: 305 i 500mm. Duża powierzchnia stopy pozwala na równomierny rozkład obciążeń od podpieranych instalacji. Niewielka waga elementu nie powoduje nadmiernego obciążenia membrany. Spód podpory podklejony jest piankową matą wibroizolacyjną. Jest to lżejsza alternatywa stalowych podpór dachowych. Stopa PDT wyposażona jest w gniazdo dedykowane do profilu MF. Podpora PDT jest odporna na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV, może być stosowana w temperaturze do 110°C, a zastosowanie znajduje głównie przy budowie stelaży i bramek do podparcia urządzeń oraz rurociągów i kanałów wentylacyjnych. Uzupełnieniem oferty jest mata piankowa typu MP do podpór PDT, umożliwiająca niwelowanie niewielkich spadków dachu do 5°.

PDT

Stosując podpory marki Niczuk można budować konstrukcje do podestów serwisowych i instalacji przemysłowych oraz podpory urządzeń i instalacji klimatyzacyjno-wentylacyjnych.

Stopy dachowe i elementy konstrukcyjne marki NICZUKStopy dachowe i elementy konstrukcyjne marki NICZUKKontakt w sprawie produktów:THALE Sp. z o.o. Sp.k. (dawniej Niczuk Sp.j.)
tel. +48 89 521 13 97
fax.
www: niczuk.pl
mail: zamowienia@niczuk.pl
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja

PARTNERZY

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor        Systema          Iglotech        Refsystem          Armacell         Schiedel      Venture Industries Sp. z o.o.Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY