REKLAMA

REKLAMA


Rekuperatory.pl

Nawiewniki gipsowe AirIDEA - ekskluzywny wymiar wentylacji


artykuł promocyjny

Organizacja i wykończenie przestrzeni w domu musi uwzględniać również poszczególne elementy instalacji. W przypadku systemu wymiany powietrza, czyli wentylacji najbardziej widocznym elementem są nawiewniki i kratki. Klimaoprema Polska prezentuje rozwiązanie, dzięki któremu wentylacja stanie się ozdobą wnętrza. Ekskluzywne nawiewniki gipsowe dostępne w różnych wariantach pozwolą zaaranżować wnętrze w każdym stylu.

Najprościej mówiąc wentylacja to po prostu wymiana powietrza. W praktyce jednak obejmuje bardziej kompleksowy system odpowiadający za doprowadzenie do pomieszczeń świeżego powietrza oraz usuwanie zanieczyszczeń na zewnątrz. Warto już w tym miejscu podkreślić, że wentylacja jest czymś niezbędnym. Dlaczego? Brak lub stosowanie niewłaściwych rozwiązań skutkuje pogorszeniem się jakości powietrza, którym oddychamy, w budynku pojawia się zaduch, wzrasta wilgotność, przez co pojawia się grzyb i stęchlizna, a ostatecznie domownicy mogą spodziewać się nawet problemów ze zdrowiem.
 

Skutki braku wentylacji w pomieszczeniach

 

 • odpowiednia wentylacja to podstawa we wszystkich wnętrzach.
 • w domu, w którym mieszkają zwierzęta, jak psy, czy koty, powinniśmy zwrócić na to szczególną uwagę - brak przepływu powietrza i odpowiedniej cyrkulacji sprawia, że oddychamy zanieczyszczonym powietrzem.
 • efekt to dyskomfort i problemy ze zdrowiem, jak alergie, trudności z oddychaniem, czy migreny.
 • zwiększona wilgotność powietrza - pojawienie się grzybów i pleśni. 
 • niebezpieczeństwo dla zdrowia naszego układu oddechowego.

 

 

Nawiewniki gipsowe do wentylacji powietrza wewnątrz pomieszczeń

 

Istnieje wiele różnych rozwiązań do wentylacji powietrza wewnątrz domu, jedne mniej skuteczne, inne bardziej. Jednym z nich są niezwykle efektywne, proste w montażu i utrzymaniu, a także elegancko wyglądające – gipsowe nawiewniki do wentylacji powietrza wewnątrz pomieszczeń.

Nawiewniki działają na zasadzie wentylacji naturalnej i przeznaczone są do instalacji w pomieszczeniach z wentylacją grawitacyjną lub mechaniczną wywiewną. Można je zamontować

 • na ścianie,
 • na suficie
 • lub przy oknie.

Gipsowe nawiewniki gwarantują elegancki i luksusowy wygląd pomieszczeń i znakomicie dopasowują się do ścian. Można je również pomalować w odpowiednim kolorze, aby stały się zupełnie niewidoczne i nie wyróżniały się w pomieszczeniu.

 

Jak działa naturalna wentylacji nawiewnikami?


Nawiewniki powietrza, czyli naturalne rozwiązanie wentylacyjne, działają na zasadzie wymiany powietrza o różnej gęstości. Powietrze wewnątrz budynku, w pomieszczeniach zamkniętych, ma inną temperaturę niż to na zewnątrz lub w innym pomieszczeniu w domu. Owe nawiewniki gipsowe pozwalają więc na stały nawiew i wywiew powietrza w naturalny sposób, bez stosowania elektroniki i zużywania prądu. Powietrze między pomieszczeniami w domu porusza się z dolnych części budynku (parterowych), do górnych (znajdujących się wyżej). Kiedy na zewnątrz temperatura jest wyższa niż w budynku, występuje proces nawiewania powietrza z zewnątrz. Jeśli z kolei na zewnątrz temperatura jest niższa, dochodzi do wywiewania powietrza z budynku. Taki sposób wentylacji można regulować ręcznie.

 

Nawiewniki gipsowe – gdzie je zainstalować?


Eleganckie i luksusowo wyglądające nawiewniki gipsowe mogą być zainstalowane w dowolnym pomieszczeniu. Nowoczesny i neutralny design sprawia, że nie rzucają się w oczy i znakomicie dopasowują się do ścian i całych pomieszczeń.

Z reguły wentylacja jest szczególnie potrzebna w pomieszczeniach, w których nie ma zainstalowanych okien. W takich miejscach prawidłowa wentylacja powietrza jest niemal niemożliwa. Przykładem takiego pomieszczenia jest na przykład garderoba lub spiżarnia. Nawiewniki zaleca się zainstalować też w kuchni, toalecie, sypialni.Ważne: Należy pamiętać, aby nawiewniki odpowiednio często czyścić. Zgromadzone na nich zanieczyszczenia i bakterie mogą zanieczyszczać powietrze mimo procesu wentylacji.


 

Kiedy instalować nawiewniki powietrza?


Z roku na rok przepisy prawne wprowadzają więcej obostrzeń i nakazów dotyczących wentylacji pomieszczeń. Przed laty, kiedy budynki nie były tak szczelne jak obecnie, nie istniała konieczność instalowania dodatkowych systemów wentylacyjnych wewnątrz pomieszczeń. Nieszczelne okna, drzwi, a także szpary w ścianach budynków, w dachu i podłodze, pozwalały na stałą wymianę powietrza. Aktualnie budynki wykonywane są jak najszczelniej ze względu na oszczędność. Im szczelniejsza izolacja budynku, drzwi i okien, tym mniej kosztów związanych z ogrzewaniem. Jednocześnie, znacznie pogarsza to jakość powietrza w domu.

 

Rodzaje nawiewników gipsowych do wentylacji powietrza

 

 • Kratki gipsowe ART to eleganckie i luksusowo wyglądające nawiewniki, które znakomicie pasują do salonów, sypialni i innych głównych pomieszczeń w domu. Bardzo efektownie będą prezentować się przy kominkach. Kratki gipsowe ART wykonane są z wysokiej jakości masy gipsowej. Można je malować i dostosowywać do koloru ścian i wystroju pomieszczenia. Są niezwykle proste w montażu i łatwo można je czyścić.
 • Nawiewniki gipsowe ukryte SIDE, podobnie jak kratki gipsowe ART, wykonane są z wysokiej jakości masy gipsowej. Charakteryzują się prostym designem i elegancką konstrukcją, co sprawia, że sprawdzą się w każdym pomieszczeniu w domu. Można je stosować w systemach rekuperacji, a także w systemach klimatyzacyjnych. Ich unikalna konstrukcja zapewnia rozdział powietrza na powierzchni sufitu, na którym są zamontowane. Po ich instalacji można manualnie sterować kierunkiem przepływu powietrza. Dostępne są w różnych kształtach: okrągłe, kwadratowe lub w dowolnym, wybranym przez klienta kształcie. Podobnie jak w przypadku kratek gipsowych, nawiewniki można dowolnie komponować i dopasowywać do wystroju wnętrza przez malowanie i dekoracje.
 • Nawiewniki szczelinowe gipsowe LINE, wykonane z wysokiej jakości masy gipsowej, stanowią idealne dopełnienie do każdego pomieszczenia. Można je dowolnie dostosowywać do wystroju wnętrz. To klient decyduje o ich kształcie, wymiarach i wykończeniu. Niezwykle elegancka konstrukcja i prosty design sprawiają, że prezentują się one efektownie i nadają wnętrzom luksusowego charakteru. Nawiewniki szczelinowe mogą nawiewać i wywiewać ogromne ilości powietrza. Występują w dwóch szerokościach: 12mm i 18 mm (1-szczelinowe, 2-szczelinowe i 3-szczelinowe).
 • Nawiewniki gipsowe okrągłe Circle to znakomite rozwiązanie wentylacyjne dla każdego pomieszczenia. Świetnie sprawdzają się zarówno do nawiewu jak i wywiewu powietrza. Nawiewniki gipsowe okrągłe montowane są na suficie i dostępne są z różnej wielkości króćcami przyłączeniowymi. Nawiewniki Circle są niezwykle łatwe w montażu i konserwacji. Podobnie jak pozostałe, wspomniane powyżej nawiewniki gipsowe, nawiewniki Circle mogą być dowolnie dopasowywane do wnętrza i pomalowane w kolorze sufitu.
 • Nawiewniki gipsowe kwadratowe Square - ostatnie nawiewniki, nawiewniki gipsowe Square, znakomicie sprawdzą się do nowoczesnych i eleganckich wnętrz. Kwadratowa konstrukcja świetnie podkreśla kształty pomieszczeń. Nawiewniki Square wykonane są z wysokiej jakości masy gipsowej. Można je malować i dopasowywać do wystroju wnętrz. Instalowane nawiewniki są bardzo łatwe w montażu i konserwacji. Podobnie jak poprzednia pozycja, nawiewniki gipsowe kwadratowe Square dostępne są z różnej wielkości króćcami przyłączeniowymi.


Kontakt w sprawie produktów:AirIDEA Polska Sp. z o.o.
tel. 23 692 07 47
fax.
www: airidea.pl
mail: biuro@airidea.pl
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja domowa

PARTNERZY

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm                              logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY