REKLAMA

REKLAMA


Ebm Papst


Wentylatory promieniowe KEF oraz KEF/EC


artykuł promocyjny

Kuchnia to pomieszczenie szczególne, jeśli chodzi o wymagania dla wentylacji. Proces wymiany powietrza oraz odprowadzenia zanieczyszczeń typowych dla gotowania tj. para wodna i zapachy to spore wyzwanie również dla kuchni w lokalu gastronomicznym.

Venture Industries Wentylatory promieniowe

 

Wentylacja w profesjonalnej kuchni

 

W tego typu pomieszczeniach wentylacja powinna być realizowana dwutorowo: jako wentylacja ogólna oraz odciąg z okapu, czyli wentylacja procesowa. Na potrzeby tej ostatniej firma Venture Industries rozpoczęła produkcję urządzeń z typoszeregu KEF dedykowaną do utrzymania odpowiedniego poziomu i jakości wentylacji w odciągach kuchennych oraz w okapach małych punktów gastronomicznych.

 

Aby spełnić wymagania profesjonalnych kuchni urządzenia te posiadają szereg innowacyjnych rozwiązań:

  • przystosowane są do pracy w trybie ciągłym w temperaturze medium do +120oC.
  • w płycie bocznej zamontowany został specjalny drenaż w celu odprowadzania nadmiaru tłuszczu pozostałego i zebranego w obudowie wentylatora.
  • asynchroniczne silniki trójfazowe zasilane 230/400V, 50Hz oraz jednofazowe 230V, 50Hz do bezpośredniego napędu
  • wersja EC wyposażona została w wysoko wydajne silniki elektronicznie komutowane trójfazowe zasilane 400V, 50/60Hz oraz jednofazowe 230V, 50/60Hz.

Wentylator promieniowyWentylatory promieniowe

 

 

Cicha praca i najwyższa sprawność

 

Za ruch powietrza w urządzeniu odpowiedzialny jest wirnik, który w modelach od 160 do 280 posiada łopatki pochylone do przodu typu F zgrzewane z blachy galwanizowanej stalowej. Z kolei w modelach 315 i 355 wirniki mają łopatki pochyle do tyłu wykonane z blachy aluminiowej. W obu przypadkach ich dobór był podyktowany dążeniem do osiągnięcia minimalnego hałasu i możliwie najwyższej sprawności. Do produkcji użyto materiałów niekorodujących i odpornych na działanie wysokiej wilgoci, temperatury i oparów tłuszczu, tak aby ich utrzymanie było łatwe.

Cicha praca to kluczowy aspekt takiego urządzenia, dlatego obudowy również zostały wykonane ze stali cynkowanej i wyłożone od wewnątrz matą izolującą akustycznie i termicznie w klasie odporności ogniowej A1, o grubości wypełnienia – 50 mm. Taki zabieg to również większe bezpieczeństwo i trwałość. Wszystkie powierzchnie cynkowane pozwalają na kategoryzację urządzenia w grupie korozyjności C3.

Producent zadbał także o bardzo łatwy dostęp serwisowy, montując wysokosprawne silniki w klasie IE3 lub EC wraz z wirnikami zamontowane zostały na uchylnych drzwiach. Dodatkowo silnik został zabezpieczony przed wpływem warunków atmosferycznych osłoną wykonaną ze stali cynkowanej, a jednocześnie zapewniającą odpowiednie chłodzenie dla napędu.

 

Łatwy montaż

 

Króciec ssawny, którym łączy się urządzenie z okapem, jak i tłoczony do wyrzutu, zostały wykonane jako nyple wyposażone w uszczelki, umożliwiając w ten sposób łatwy, a przede wszystkim gwarantujący szczelny montaż instalacji wentylacyjnej.


Wentylatory serii KEF w standardzie posiadają przemienne stopy montażowe, umożliwiające montaż urządzenia w pozycji pionowej i poziomej. W standardzie stopy posiadają również wibroizolatory.

 

Szeroki zakres urządzeń


Zakres oferowanych urządzeń KEF/KEF-EC umożliwia pracę w zakresie od 800m3/h do 5100m3/h, co odpowiada okapom o obwodzie od 0,52 m do 3,4 m, przy założeniu prędkości powietrza między okapem a płaszczyzną, z której wydobywają się zanieczyszczenia równej 0,2 m/s. Warto zauważyć, że stanowią alternatywę dla wentylatorów dachowych.


Jako producent z fabryką w Polsce, firma może dostarczyć urządzenie w wariancie innym niż katalogowe. Począwszy od wersji ze stali nierdzewnej, a skończywszy na wersjach malowanych w technice proszkowej w kolorze dopasowanym do wymogów architektury, czy koloru elewacji.Kontakt w sprawie produktów:Venture Industries Sp. z o.o.
tel. (22) 751 95 50
fax. (22) 751 22 59
www: www.venture.pl
mail: venture@venture.pl.
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja

PARTNERZY

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm  logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY