REKLAMA


REKLAMA

REKLAMA


Rekuperatory.pl

Systemy dezynfekcji powietrza - co wybrać


data aktualizacji: 09-10-2020, 05:30

W pomieszczeniach zamkniętych powietrze jest nasycone różnego rodzaju cząsteczkami, wśród których do najbardziej niebezpiecznych dla człowieka są bakterie, wirusy oraz grzyby. Nasza świadomość w tym zakresie oraz doświadczenia z czasu pandemii koronowirusa skłaniają nas do poszukiwania rozwiązań pozwalających zneutralizować szkodliwe dla zdrowia związki unoszące się w powietrzu. Problem narasta w okresie sezonu grzewczego, gdy dochodzi smog oraz w przypadku alergików, którzy źle znoszą obecność pyłków w powietrzu. W takiej sytuacji samo wietrzenie nie jest skuteczne, można oczywiście postawić na nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej z filtracją, ale warto bliżej poznać również oferowane sposoby dezynfekcji powietrza.

Systemy dezynfekcji powietrza - co wybrać

 

Przenośne oczyszczacze powietrza do domu

 

Najprostszym sposobem na uzdatnianie powietrza jest zakup przenośnego oczyszczacza powietrza, który jest w stanie skutecznie zlikwidować wszelkie zanieczyszczenia z powietrza, nawet w pomieszczeniach o wielkości blisko stu metrów kwadratowych. Jednak jeśli chcemy oczyszczać nim powietrze, to przede wszystkim musimy wybrać odpowiedni model — dotyczy to zarówno wielkości idącej w parze z powierzchnią, jaką są w stanie wentylować, jak i wykorzystanych metod filtracji. Za dobrej klasy oczyszczacz na kilkadziesiąt metrów kwadratowych należy zapłacić nawet do kilku tysięcy złotych. Wyróżnia się dwa główne rodzaje filtracji powietrza:

  • mechaniczną - system ten opiera się na zastosowaniu wysokiej klasy filtru HEPA oraz węgla aktywnego, co pozwala na oczyszczanie powietrza metodą przesiewową. Powietrze przelatuje przez wskazane filtry, które zbierają wszelkie – nawet najdrobniejsze – zanieczyszczenia.
  • elektrostatyczno-fotokatalityczną - powietrze jest oczyszczane za pomocą zachodzących w filtrach reakcji chemicznych.


Jego dużą zaletą jest forma mobilna oraz fakt, że możemy się wyposażyć w urządzenie bez remontu, wymiany dotychczasowych instalacji i korzystać z niego według zapotrzebowania.

 

Systemy dezynfekcji powietrza dla budynków publicznych

 

W budynkach użyteczności publicznej systemy przenośne mają małą szansę powodzenia. W takich warunkach potrzeba większej mocy i skuteczności. Oczywiście wszystko zależy od charakteru pomieszczenia - inne wymagania stawiane są sklepom, inne szpitalom, a jeszcze inne placówkom oświatowym. Zasadniczo jednak do pomieszczeń publicznych warto rozważyć sysetmy dezynfekcji UV-SCU, które umożliwiają oczyszczanie powietrza w kanałach wentylacyjnych. Wszelkie zanieczyszczenia z powietrza usuwane są za pomocą odpowiednich dawek światła ultrafioletowego, co pozwala na skuteczne działanie bez użycia związków chemicznych.

Systemy dezynfekcji powietrza dla budynków publicznych

Co niezwykle istotne, system UV-SCU może zostać zamontowany również w ramach istniejącej instalacji wentylacyjnej. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane w budynkach użyteczności publicznej, w których często przebywają ludzie, takie jak szpitale, szkoły, sklepy, galerie handlowe, muzea, lokale gastronomiczne.

Systemy dezynfekcji powietrza UV

Oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych z pewnością poprawia nasze samopoczucie oraz ma dobry wpływ na zdrowie. Systemy dezynfekcji powietrza powinny stać się standardem również w budynkach użyteczności publicznej. Warto wybrać rozwiązania sprawdzone. Firma Klimaoprema od wielu lat dostarcza nowe technologie w zakresie wentylacji i oczyszczania powietrza. Jej przedstawiciele z pewnością pomogą znaleźć skuteczne i niezawodne rozwiązania dla wszelkich – nawet najbardziej wymagających inwestycji.Kontakt w sprawie produktów:Klimaoprema Polska Sp. z o.o.
tel. 23 692 07 47
fax.
www: airidea.pl
mail: biuro@klimaoprema.pl
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja domowa

PARTNERZY

    Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst      Free Polska     Uniwersal     Metalplast        Rosenberg Klima        Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema       

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY