REKLAMA


REKLAMA

REKLAMA
5 nowości od Niczuk, które pomogą Ci w dotrzymaniu terminów w 2021


data aktualizacji: 09-02-2021, 08:48

Czas to pieniądz - popularne przysłowie jest dziś, jak jeszcze nigdy elementem, który oddaje realia panujące w branży instalacyjnej. Już nie tylko napięte terminy czy nieprzewidywalna pogoda stoją na przeszkodzie w planowym zakończeniu inwestycji. W 2020 roku dołączył do tego kolejny niemały problem, czyli niestabilna sytuacja związana z globalną pandemią.

5 nowości od Niczuk, które pomogą Ci w dotrzymaniu terminów w 2021

Jak zaoszczędzić cenny czas i przyśpieszyć realizację inwestycji? Przedstawiamy 5 sposobów dla instalatorów na dotrzymanie napiętych terminów w 2021 roku.

 

1. Programy do projektowania jako prosta droga do samodzielnego opracowania projektów.

 

Nie wiesz, jak dobrać profile montażowe albo punkty stałe? Zadajesz sobie pytanie, jak łatwo sprawdzić obliczenia?
Właściwy dobór wymaganych elementów montażowych potrafi być czasochłonny i przysporzyć sporo wątpliwości.  Z pomocą przychodzą darmowe programy, które w szybki i prosty sposób pomagają zaprojektować instalacje i dobrać odpowiednie materiały.

Programy do projektowania jako prosta droga do samodzielnego opracowania projektów

  • Belka to program do wyznaczenia wartości naprężenia w profilu montażowym oraz strzałki ugięcia profilu w zależności od sposobu podparcia elementu i wartości przyłożonych sił.
  • Rama to program, który umożliwia sprawdzenie poprawności doboru profili oraz prętów pod konkretny schemat statyczny ramy.
  • Kompensacje to program służy do wyznaczania sił działających na punkty stałe, wydłużenia termicznego oraz naprężeń w rurociągu.


Programy do projektowania są darmowe i dostępne do pobrania na stronie www

 

2. Projektant, który rozwiewa wszystkie wątpliwości.

 

Mocowanie ustawione w nieodpowiednim miejscu, źle dobrane punkty stałe, to codzienne rozterki wielu instalatorów. Poprawianie niewłaściwie zamontowanych elementów i ich ponowny montaż niesie ze sobą poważne straty – nie tylko czasu, ale też i kosztów. Decydując się na skorzystanie z oferty produktów Niczuk zyskujesz pomoc największego w Polsce działu projektowego. Dzięki temu w szybki sposób możesz otrzymać zestawienie materiałów wraz z projektem instalacji, a wszystkie problemy na bieżąco przedyskutować z projektantem. Jeżeli pomoc zdalna nie wystarcza to projektant może odwiedzić inwestycję, na miejscu ocenić i wesprzeć w dobraniu właściwych rozwiązań .

Jak skorzystać z pomocy projektanta instalacji? Po prostu napisz na adres projekty@niczuk.pl.

Projektant, który rozwiewa wszystkie wątpliwości

 

3. Obejmy szybkiego montażu

 

W warunkach pracy na budowie łatwo o upuszczenie części lub całego mocowanego elementu co powoduje konieczność powtarzania pewnych czynności nawet po kilka razy. Kto z instalatorów nie zna sytuacji, kiedy upada nam nakrętka i trzeba zejść z drabiny czy rusztowania i szukać zgubionej lub przykręcić nową? Jak nie narażać się na straty montując instalację?

Obejma Westa jest dokręcana jedną, niewypadającą śrubą – dzięki temu wykonujemy połowę mniej pracy niż dotychczas.

Obejma Westa - dokręcana jedną, niewypadającą śrubą

Do instalacji skroplin oferujemy obejmę UZT, którą mocuje się na rurze przez zatrzask. Dzięki temu możemy zaproponować jeszcze szybszy montaż, a wykonanie z tworzywa pomaga odciążyć wagę konstrukcji.

Do instalacji skroplin - obejmy UZT

Obejmy szybkiego montażu w różnych wariantach są dostępne na stronie www.zamocowania.niczuk.pl

 

4. EZP - Sposób na wypadające nakrętki.

 

Zwykła nakrętka to z pozoru błahy element, który może przysporzyć wiele problemów, szczególnie jeżeli montujemy ją na wysokości lub nad głową i mamy mało miejsca do manewrowania. Schodzenie z drabiny lub rusztowania, bo wypadł nam jakiś element, potrafi być frustrujące. Czy jest nakrętka, która nie wypada z profili montażowych?  Istnieją na rynku rozwiązania jak nakrętki EZP z plastikowymi ramionami, które pomagają w umiejscowieniu i obracaniu nakrętką. Jeżeli musimy skorygować jej położenie to po prostu przesuwamy trzymając za ramiona z PVC, a następnie obracając ją o 90 stopni blokujemy przed przesunięciem. Tak umiejscowiona nakrętka jest gotowa do zamontowania w niej kolejnych elementów.

EZP - Sposób na wypadające nakrętki

 

5. Zawiesia linkowe czyli najszybsza metoda instalacji.

 

Co można zastosować zamiast prętów gwintowanych lub konstrukcji z profili montażowych? Co, gdy umiejscowienie instalacji nie pozwala na standardowe rozwiązania?

Zawiesia linkowe czyli najszybsza metoda instalacji

Stworzone z wytrzymałej stalowej linki i różnego rodzaju zakończeń komplety zamocowań są świetną alternatywą dla tradycyjnych metod montażu. Stosowane do zawieszenia elementów instalacyjnych czy elektrycznych oferują bardzo szybki montaż i płynną regulację niewymagającą narzędzi. Dopasowanie wysokości montowanego elementu to teraz kwestia jednego przycisku. Do czego można zamontować zawiesia linkowe? Zawiesia linkowe można wiercić do stropu lub mocować do blachy trapezowej. Szukając tego, jaki jest sposób na szybszą instalację elementów sprawdź ofertę zawiesi linkowych na stronie www.

Zawiesia linkowe czyli najszybsza metoda instalacjiKontakt w sprawie produktów:THALE Sp. z o.o. Sp.k. (dawniej Niczuk Sp.j.)
tel. +48 89 521 13 97
fax.
www: niczuk.pl
mail: zamowienia@niczuk.pl
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja

PARTNERZY

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor        Systema          Iglotech        Refsystem          Armacell         Schiedel      Venture Industries Sp. z o.o.Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY