REKLAMA

REKLAMA


Rekuperatory.pl

Skrzynki Rozprężne EPP - Bez izolowania, bez kłopotu!


artykuł promocyjny

Skrzynki rozprężne FLX-PLO-EPP przeznaczone są do domowych systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Służą do podłączenia przewodów wentylacyjnych fi 75 mm oraz  montażu zaworu  wentylacyjnego. Skrzynka FLX-PLO-EPP jest wykonana z tworzywa EPP (spieniony polipropylen), który pełni rolę izolatora cieplnego, przez co eliminuje potrzebę dodatkowego izolowania.

Skrzynki Rozprężne EPP - Bez izolowania, bez kłopotu!

 

Niskie opory przepływu

 

Skrzynki Rozprężne EPP - Bez izolowania, bez kłopotu!Ergonomiczny design puszki oraz mała średnica przewodów (75 mm) daje możliwość instalacji całego systemu w przestrzeni miedzy sufitowej. Pozwala to na uzyskanie większej powierzchni użytkowej dla pomieszczenia.

Wykorzystany do produkcji materiał EPP umożliwia nadanie aerodynamicznego kształtu wnętrza puszki, co prowadzi do niskich oporów powietrza. Poniżej porównanie dwóch typów skrzynek rozprężnych dostępnych w ofercie: FLX-PLO (puszki metalowe z uszczelką) oraz FLX-PLO-EPP (puszki ze spienionego polipropylenu).

Nawiew do pokoju - porównanie puszek z EPP i stalowych

Nawiew do pokoju - porównanie puszek z EPP i stalowych


>> Sprawdź dane techniczne skrzynek rozprężnych z EPP

 

Szczelne połączenie

 

Puszki FLX-PLO-EPP wyposażone są w uszczelkę TPE na króćcach – takie połączenie z przewodami FLX-HDPE jest szczelne oraz łatwe w montażu. System zbudowany przy użyciu puszek EPP osiąga szczelność w klasie C. Kształt puszki został specjalnie wydłużony, aby po zamontowaniu przewodu elastycznego zapewnić jego stabilne mocowanie oraz ochronić przed wysunięciem.

Skrzynki Rozprężne EPP - Bez izolowania, bez kłopotu!

 

Prosty montaż

 

Kołnierz pod anemostat ma możliwości płynnej regulacji wysokości poprzez odcinanie nadmiaru materiału do momentu otrzymania pożądanej wysokości.

Na kołnierzu wykonaliśmy specjalne tory ułatwiające odcinanie poszczególnych sekcji oraz  pomocnicze oznaczenia wysokości („40” i „60”).

Skrzynki Rozprężne EPP - Bez izolowania, bez kłopotu!

 

2 sposoby montażu

 

Skrzynka rozprężna jest wyposażone w 3 otwory montażowe, aby szybko przytwierdzić puszkę do podłoża za pomocą wkrętów (z kołkami rozporowymi).

Drugą metodą montażu jest mocownie przy użyciu taśmy perforowanej (zakres szerokości taśmy 17-25 mm). Skrzynka rozprężna posiada specjalne prowadnice, które po przykręceniu taśmy perforowanej gwarantują stabilność montażu puszki w pozycji zarówno sufitowej, jak i podłogowej oraz uniemożliwiają przesunięcie puszki.

Skrzynki Rozprężne EPP - Bez izolowania, bez kłopotu!

Dostępne są 2 modele:

 • Skrzynka rozprężna jedno-króćcowa (1x75) z kołnierzem pod zawór Ød 100
 • Skrzynka rozprężna dwukróccowa (2x75) z kołnierzem pod zawór wentylacyjny Ød 125 mm.
   

Co więcej, kołnierz ma możliwość zmiany średnicy (z Ø 125 mm na Ø 100 mm) dzięki zastosowaniu redukcji wkładanej do środka kołnierza również wykonanej z materiału EPP.

Skrzynki Rozprężne EPP - Bez izolowania, bez kłopotu!

 

Pełna komplementarność

 

Skrzynki rozprężne z EPP do anemostatów są nowym komponentem systemu rodzielaczowego FLX-REKU do Skrzynki Rozprężne EPP - Bez izolowania, bez kłopotu!dystrybucji powietrza. Króćce puszek łączą się na „wcisk” z rurą do rekuperacji fi 75 mm (FLX-HDPE-75), gwarantują szczelne połączenie.

Puszki rozprężne z tworzywa sztucznego są alternatywą dla stalowych skrzynek rozprężnych również dostępnych w ofercie Alnor (FLX-PLO). W porównaniu do metalowych puszek rozprężnych, skrzynki FLX-PLO-EPP osiągają dużo niższe opory powietrza w instalacji (patrz. wykres Nawiew do pokoju - porównanie puszek z EPP i stalowych).

Dzięki temu cały system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest znacznie wydajniejszy i energooszczędny.

Co więcej, skrzynki rozprężne nie wymagają dodatkowej izolacji, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych stalowych. Oszczędzamy w ten sposób nie tylko na koszcie izolacji, ale i na czasie który musielibyśmy poświęcić na izolowanie poszczególnych elementów.

Na koniec, skrzynki FLX-PLO-EPP są wyprodukowane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych:  spienionego polipropylenu, krócce z ABS oraz uszczelki z TPE. Oznacza to, że są całkowicie odporne na korozję, ale i palne.

 

Najważniejsze cechy:

 • EPP jest materiałem izolacyjnym λ=0,039, grubość ścianek wynosi od 8 do 31 mm.
 • Wyprofilowany kształt wewnętrzny puszki obniża spadki ciśnienia
 • "Podwójne" mocowanie przewodu FLX-HDPE - nypel na króćcu z uszczelką od wewnątrz oraz obudowa EPP od zewnątrz.
 • Nie ulegają korozji - skrzynki rozprężne są wyprodukowane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych.
 • Kołnierz (Ød1) pod zawór z podziałką do przycięcia wg zapotrzebowania – 40, 60 lub maks 80 mm.
 • Korpus skrzynki rozprężne jest wykonany z EPP, króćce z ABS, a uszczelka z TPE
 • Króćce Ø75 mm pod przewody półsztywne z HDPE


>> Sprawdź dane techniczne skrzynek rozprężnych z EPPKontakt w sprawie produktów:Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o
tel. (22) 737 40 00
fax. (22) 737 40 04
www: www.alnor.com.pl
mail: alnor@alnor.com.pl
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja domowa

PARTNERZY

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm                              logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY