REKLAMA

REKLAMA


Rekuperatory.pl

Czy rekuperacja chroni przed smogiem i wirusami?


artykuł promocyjny

Używając rekuperacji, czyli systemu wentylacji mechanicznej, można w zaawansowany sposób oczyszczać i filtrować powietrze. Czy to oznacza, że dzięki wentylacji można pozbyć się ze swojego otoczenia smogu i wirusów?

Kanałowy filtr powietrza Pure Rekuperatory.pl

Zwłaszcza w sezonie grzewczym, kiedy jakość powietrza na zewnątrz zostawia wiele do życzenia i jego zanieczyszczenie przekracza dopuszczalny poziom ze względu na obecność pyłów PM10, PM2.5 oraz dwutlenku siarki SO2, czadu CO, benzenu czy dwutlenku azotu NO2.

W walce z zanieczyszczeniami powietrza cząsteczkami smogu skuteczny będzie system ALPHAClear. Jego kanałowy filtr powietrza Pure oczyszcza powietrze nie tylko z cząsteczek smogu (na poziomie 99%), ale również pyłów, wirusów, bakterii i grzybów. Potwierdza to certyfikat TÜV Nord.

Skuteczność filtra kanałowego Pure Rekuperatory.pl

Filtr kanałowy Pure umieszcza się w kanale dostarczającym do domu świeże powietrze z zewnątrz. Ponieważ jest zlokalizowany za rekuperatorem, odbywa się tu podwójna filtracja powietrza - zarówno w filtrach rekuperatora, jak i w filtrze Pure.

 

Czym wyróżnia się filtr kanałowy Pure?

 

Filtr powietrza Pure to nowoczesny i niezwykle skuteczny sposób na oczyszczanie powietrza w domu. To najwyższa dostępna wydajność - Pure usuwa z filtrowanego powietrza około 99% najmniejszych cząsteczek, w tym PM 2,5-10 oraz wszelkich drobnoustrojów. To czyni go wielkim sprzymierzeńcem dla każdego, kto chce wyeliminować ze swojego otoczenia smog, bakterie czy wirusy. W Pure zastosowano zjawisko elektrostatyki, co czyni filtr skuteczniejszym niż filtry dokładne HEPA.

Skuteczność filtra Pure w oczyszczaniu powietrza z różnych cząstek i drobnoustrojów

Dodatkowo Pure jonizuje powietrze, wzbogacając je korzystnymi dla organizmu jonami ujemnymi. Zapewnia też czystość wnętrza kanałów wentylacyjnych, a także częściowo eliminuje zapachy zewnętrzne (z wykluczeniem frakcji gazowych). Pracuje na minimalnym poziomie głośności, jest energooszczędny i w pełni automatyczny. Jego użytkowanie jest proste i bezpieczne dla zdrowia, bo urządzenie nie generuje żadnych produktów ubocznych, w tym ozonu. Filtr Pure został przebadany w laboratoriach TÜV Nord, a jego wysoką klasę i skuteczność potwierdza certyfikat.

 

Dane techniczne filtra Pure

 

  • Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 361 x 765 x 393 mm
  • Średnica połączeń: Ø 125 - Ø 250 mm (konieczność zastosowania redukcji)
  • Max. wydajność: 600 m3/h
  • Opory przepływu przy czystym filtrze: 20 Pa przy 250 m3/h
  • Napięcie: 230V/50 - 60 Hz
  • Wkład filtracyjny o wymiarach (wys. x szer. x głęb.) 349 x 349 x 50 mm


W filtr Pure można wyposażyć każdą instalację rekuperacji, również istniejącą.Kontakt w sprawie produktów:REKUPERATORY.PL
tel. 534 584 503
fax.
www: www.rekuperatory.pl
mail: pytania@rekuperatory.pl
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja domowa

PARTNERZY

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm                              logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY