REKLAMA

REKLAMA


Środki do czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji Rectorseal


artykuł promocyjny

Odpowiednie czyszczenie i dezynfekcja urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych to priorytet, jeśli mają one działać wydajnie i oszczędnie. Z preparatami amerykańskiej marki Rectorseal, której polskim przedstawicielem jest Wigmors, dbanie o czystość urządzeń - parowników, skraplaczy, tac ociekowych, filtrów powietrza itp. - jest proste. Rectorseal ma 80 lat doświadczenia na rynku i jest częścią dużego podmiotu liczącego się na nowojorskiej giełdzie NASDAQ - koncernu CSW Industrials.

Środki do czyszczenia hvac

Bez odpowiedniego zadbania o urządzenia klimatyzacyjne czy chłodnicze, poprzezich dezynfekcję i czyszczenie, ich zadowalająca praca nie będzie możliwa. Od higieny urządzeń zależy ich efektywność, pobór energii, głośność pracy, a także żywotność i prawdopodobieństwo wystąpienia awarii. Do tego brudne parowniki są miejscem sprzyjającym rozwojowi drobnoustrojów, które mogą powodować alergie, choroby (włącznie ze śmiertelną ,,chorobą legionistów") oraz być źródłem nieprzyjemnego zapachu.

 

Negatywnym zjawiskom można skutecznie przeciwdziałać, pamiętając o tym, że klimatyzację czy urządzenia chłodnicze trzeba utrzymywać w czystości. Będzie to łatwiejsze, kiedy użyje sie odpowiednich preparatów - takich jak środki marki Rectorseal.

 

Czyszczenie i dezynfekcja jednostek wewnętrznych


Środki do czyszczenia jednostek wewnętrznych

 

Do czyszczenia jednostki wewnętrznej warto użyć środka Coil Disinfectant. Usunie groźne bakterie Legionella pneumophila oraz inne zarazki rozwijające się w instalacjach klimatyzacyjnych. Dzięki niemu można mieć pewność, że przykry zapach powodowany przez drobnoustroje nie wróci. Służy nie tylko do mycia/dezynfekowania parowników, tac ociekowych czy filtrów powietrza, ale i innych powierzchni nieporowatych,również mających kontakt z żywnością. Używanie preparatu nie wymaga wentylacji czy spłukiwania i jest biodegradowalny. Ma pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym.

 

Jeśli parownik jest mocniej zanieczyszczony, powinno zastosować się środek o silniejszym działaniu. Tu sprawdzi się Coil-Rite, czyli płyn na bazie alkoholu, bez kwasów i zasad w składzie. Bez trudności usunie wymagające zabrudzenia - brud, kurz, osady, oleje, smary, tłuszcze, okopcenia czy ślady po dymie tytoniowym. Nie pieni się zbyt mocno i mozna używać go w pomieszczeniach. Zadba o filtry, urządzenia dystrybuujące powietrze oraz inne powierzchnie. Dostępny jest w formie koncentratu.

 

Tabletki Actabs to uzupełniający środek do dezynfekcji/czyszczenia. Umieszcza je się w tacy ociekowej - niwelują osadzanie się szlamu, rdzy, pyłu z powietrza, mułu czy ciał stałych. Przez to minimalizują ryzyko zapchania przewodów odprowadzania skroplin, a tym samym zalania pomieszczenia. Taki stan przekłada się też na brak nieprzyjemnego zapachu, charakterystycznego dla stojącej wody.

 

Czyszczenie jednostek zewnętrznych

 

Preparaty do jednostek zewnętrznych

 

Jednostkom zewnętrznym zanieczyszczenie grozi w zdecydowanie wyższym stopniu, dlatego do czyszczenia należy zastosować silne środki.

 

Renewz to najsilniejszy preparat bezkwasowy. Ma zasadowy odczyn i rekomenduje się go do mycia skraplaczy oraz elektronicznych filtrów powietrza. Aktywna piana jest skuteczna w walce z zanieczyszczeniami: usuwa  tłuszcze - w tym kuchenne - smary, rdzę, tlenki i osady tytoniowe. Warto zastosować ten środek w lokalach gastronomicznych. Renewz nie tylko czyści, ale i rozjaśnia powierzchnię np. lameli oraz zapobiega korozji. Ma formę koncentratu.

 

Na najcięższe zabrudzenia jednostek na zewnątrz polecany jest Con-Coil. To prawdopodobnie najsilniejszy preparat dostępny na rynku. W jego składzie można znaleźć związki alkoholowe, kwasowe i zasadowe. To sprawia, że jest wyjątkowo wszechstronny i efektywny. Dzięki aktywnej pianie usuwa wszelkie zanieczyszczenia pochodzenia organicznego - martwe owady, puch z topoli, pyłki roślinne, trawę, pióra, sierść czy odchody. Pozbędzie się też brudu, kurzu, rdzy, tlenków, osadów kamienia oraz innych zanieczyszczeń. Con-Coil rozjaśni i nabłyszczy powierzchnie. Można go nabyć w formie koncentratu.

 

Preparaty uniwersalne – do parowników i skraplaczy
 

Środki uniwersalne Rectorseal

 

W przypadku zarówno dużego zanieczyszczenia parowników jak i stosunkowo małego zabrudzenia skraplaczy, najlepiej będzie skorzystać ze środków uniwersalnych, które pomogą w czyszczeniu jednostek wewnętrznych i zewnętrznych.

 

Rectorseal oferuje dwa preparaty uniwersalne. Pierwszy to Foam-A-Coil - w formie koncentratu albo aerozolu. Silnie się pieni i świetnie radzi sobie z usuwaniem brudu, osadu, kurzu, tłuszczu, olejów, smoły oraz innych zanieczyszczeń. I to nie tylko z lameli wymienników ciepła, ale również z filtrów powietrza, kanałów wentylacyjnych, urządzeń mechanicznych, urządzeń do dystrybucji powietrza,a także z innych powierzchni metalowych.

 

Drugi preparat to Clean-N-Safe - do czyszczenia wymienników ciepła, w tym mikrokanałowych, w urządzeniach chłodniczych, klimatyzatorach oraz pompach ciepła. Piana, którą tworzy, głęboko wnika w powierzchnię i likwiduje brud, kurz, osady i inne zanieczyszczenia. Nie tylko czyści, ale i rozjaśnia ściemniałe lamele oraz utrudnia postęp korozji. Dostępny jest jako koncentrat albo aerozol.

 

Do nanoszenia preparatów do czyszczenia parowników, a także preparatów uniwersalnych, można uzyć myjki ciśnieniowej.

 

Preparaty Rectorseal można kupić we wszystkich placówkach Wigmors i na stronie www.czystyuklad.pl. Sklep on-line umożliwia wygodne dobranie odpowiedniego środka zgodnie z potrzebami klienta i pobranie wszelkiej potrzebnej dokumentacji.Kontakt w sprawie produktów:Wigmors
tel. (071) 326 50 00
fax. (071) 326 50 01
www: www.wigmors.pl
mail: biuro@wigmors.pl
Zobacz więcej treści z działu: klimatyzacja

PARTNERZY

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm                              logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY