REKLAMA

REKLAMA


Urządzenia filtrowentylacyjne UFO-A-15000-N


artykuł promocyjny

Najczęstszymi czynnikami wpływającymi na trudne warunki pracy spawacza są zanieczyszczenia w powietrzu tj. gaz, pył, kurz - powstałe w trakcie spawania.Dlatego w halach produkcyjnych wymagane jest zastosowanie odpowiedniego układu odprowadzania nieczystości z powietrza. Najbardziej znanymi rozwiązaniami są elementy odciągające pyły bezpośrednio z miejsca powstawania tj. stoły wyciągowe, okapy, ramiona ssące. Jednak nie zawsze da się takie rozwiązania wprowadzić.

 

Na co zwrócić uwagę?Ograniczeniem do wdrażania wyżej opisanych rozwiązań mogą być duże rozmiary elementów do spawania, przenoszenie stanowiska pracy spawacza czy stosowanie suwnicy. To czynniki, które mogą zadecydowac o tym, że najbardziej znacze i najczęściej stosowane do tej pory, formy odprowadzania zanieczyszczeń powietrza - nie sprawdzą się.
Rozwiązaniem takich sytuacji będzie zastosowanie urządzeń filtrowentylacyjnych stacjonarnych
UFO-A-N!

filtrowentylacja Klimawent

 

Jak powstał i jak działa UFO-A-N?


Pierwszy projekt UFO-A-N wykonaliśmy dla firmy dla firmy Mikobud Sp. z o. o. sp. k. z siedzibą w Brodnicy – firmy z wieloletnim doświadczeniem w produkcji konstrukcji stalowych (magazyny, obiekty handlowo-usługowe i przemysłowe). Zdolność produkcyjna tej firmy w zakresie pojedynczych części konstrukcyjnych to gabarytowo nawet do 13 ton.Zastosowaliśy tutaj system filtrowentylacji ogólnej typu wyporowego.

Halę produkcyjną podzieliliśmy na część dla spawczy i część tylko dla montażystów. Układ, który zaprojektowaliśy usuwa zanieczyszczenia z powietrza dzięki pełnej recyrkulacji. Na cele projektu powstały dwa autonowmiczne układy o wydajności V = 27 000 m³/h w obu częściach hali. Elementy filtrowentylacyjne jednego układu umiejscowiono poza halą – a drugiego, wewnątrz.
W każdej cześci umieściliśy po 2 pracujące w taki sam sposób urządzenia filtrowentylacji UFO-A-15000-N. Pod belkami podsuwnicowymi z nawiewnikami i przy posadzce poprowadzona została instalacja nawiewna. Instalację wywiewną umiejscowiliśmy pod sufitem.
Wentylacja ogólna odpowiada za usuwanie oparów zanieczyszczeń, wykorzystując wentylatory dachowe i czerpnie ścienne.Okazało się, że zastosowaliśmy rozwiązane idealnie dopasowane do potrzeb Klienta. Ma ono duży wpływ na wydajność pracy spawaczy, którzy nie muszą tracić czasu na zajmowanie się urządzeniami do filtrowentylacji.

Filtrowentylacja Klimawent

 

Jakich informacji potrzebujemy do sporządzenia projektu?

 

Ważne są podstawowe założenia technologiczne firmy produkcyjnej tj.
- jaki materiał jest poddawany obróbce,
- jaką metodą jest spawany,
- średnia drutu
- natężenie prądu
- kubatura hali w części produkcyjnej (do wysokości 4 metrów)
W oparciu o powyższe informacje pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie dla Klienta.

Firma Klimawent posiada wieloletnie doświadczenie rozwiązań z zakresu filtrowentylacji. Skontaktuj sie z nami powięcej.Kontakt w sprawie produktów:Klimawent S.A.
tel. (58) 629 64 80
fax. (58) 629 64 19
www: www.klimawent.com.pl
mail: klimawent@klimawent.com.pl
Zobacz więcej treści z działu: oddymianie, odpylanie, filtrowentylacja

PARTNERZY

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm                              logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY