REKLAMA

REKLAMA


Ebm Papst


Jak powinien być zbudowany sprawny system wentylacyjny?


artykuł promocyjny

Instalacje wentylacyjne są jednymi z najważniejszych systemów w każdym obiekcie. Niezależnie od tego, czy jest to dom jednorodzinny, czy wielkie magazyny i fabryki, dobry przepływ i odbiór powietrza jest niezbędny, w szczególności, gdy pracownicy mają styczność z groźnymi substancjami. Firma Wentchom zajmuje się produkcją i montażem wszystkich elementów, które pozwalają na sprawne funkcjonowanie wentylacji.

wentchom z jakich elementów zbudowany jest system wentylacyjny

 

Z jakich elementów zbudowana jest dobrze funkcjonująca wentylacja?

 

Ilość elementów wentylacyjnych i długość całej instalacji oraz dobrany osprzęt będzie zależny od wielkości obiektu, w którym montuje się dany system wentylacyjny. Użycie poszczególnych części będzie również dotyczyć rodzaju odprowadzanego powietrza i ilości pary wodnej. Czy jest ono ogrzewane, chłodzone, a może zawiera szkodliwe substancje? Wszystkie powyżej wymieniowe czynniki są zależne od specyfiki branży. Wentylacja mechaniczna pozwala niezależnie od czynników zewnętrznych, jak np. od warunków pogodowych utrzymać stały ruch powietrza.

Kanały i kształtkiTrójnik

Do najbardziej podstawowych części, z których składają się instalacje, można zaliczyć kanały i kształtki tj.: kolana, trójniki, odsadzki i redukcje. Są również przepustnice jedno- i wielopłaszczyznowe, tłumiki akustyczne oraz skrzynki rozprężne. Elementy wentylacyjne mogą być izolowane, jak i nieizolowane. W związku z tym trzeba stworzyć indywidualny projekt systemu wentylacji dostosowany do potrzeb danego zakładu produkcyjnego, w taki sposób, aby zapewnić komfort pracy i zadbać o spełnienie norm czystości powietrza, co jest bezwzględną koniecznością.

 

Wentylacje w dużych zakładach pracy. Dlaczego takie ważne?

 

W fabrykach lub zakładach produkcyjnych jest dużo pracujących maszyn oraz urządzeń, których produktem ubocznym jest nie tylko wydalane ciepłe powietrze, ale także szkodliwe substancje. Aby zagwarantować wysokie bezpieczeństwo oraz komfort funkcjonowania pracowników należy zadbać o dobrze dobrany system wentylacji. Materiał, z jakiego został on stworzony, ma ogromne znaczenie. Dzięki cały czas rozwijającej się technologii można stosować różne rozwiązania.

Wyrzutnia dachowa

Pracownicy firmy Wentchom służą pomocą i radą w doborze idealnego modelu wszystkich elementów. Dokładamy wszelkich starań, tworząc zarówno standardowe, jak i te nietypowe zlecenia. Wszystkie elementy produkowane są na zamówienie. Dzięki posiadaniu bogato wyposażonego parku maszyn jesteśmy w stanie precyzyjnie stworzyć cały system i zrealizować zamówienia nawet najbardziej wymagających klientów.

 Kontakt w sprawie produktów:WENTCHOM Dawid Choma
tel. +48 693 119 756, +48 535 011 461
fax.
www: wentchom.pl
mail: biuro@wentchom.pl
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja

PARTNERZY

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm        Mitsubishi Electric                       logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY