REKLAMA

REKLAMA


Rekuperatory.pl

Przegląd oferty firmy Pro-Vent


artykuł promocyjny

Firma Pro-Vent jest polskim producentem central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła (popularnie zwanych rekuperatorami) oraz płytowych bezprzeponowych gruntowych wymienników ciepła GWC PRO-VENT GEO. Produkcja obejmuje ponad 40 modeli rekuperatorów, co pozwala na dopasowanie ich do różnych systemów wentylacyjnych i różnych warunków pracy. W ofercie znajdują się rekuperatory zaprojektowane specjalnie do małych obiektów, ale także większa urządzenia przeznaczone do hal, biurowców i innych dużych obiektów. W ofercie firmy dostępne są rekuperatory o wydajnościach od 200 do 6000 m3/h w różnych konfiguracjach króćców przyłączeniowych.

Szczególną uwagę firma poświęca rekuperatorom przeznaczonym do domów jednorodzinnych, dokładając wszelkich starań, aby były nie tylko niezawodne i łatwe w montażu, ale również tanie w eksploatacji.

Rekuperatory MISTRAL jako sztandarowy produkt firmy są efektem wielu badań realizowanych przez PRO-VENT. Wynikiem tych działań jest własna, chroniona patentem, konstrukcja niezwykle skutecznego wymiennika ciepła. Zarówno same urządzenia, jak i ich automatyka są w całości projektowane i wykonywane w firmie, dzięki czemu rekuperatory PRO-VENT są doskonale dopasowane do polskich warunków klimatycznych oraz do potrzeb użytkowników. Rekuperatory PRO-VENT z powodzeniem sprawdzają się w tysiącach obiektów na terenie całej Polski.

Rekuperator Pro-Vent

Głównym zadaniem rekuperatorów usunięcie powietrza zużytego z pomieszczeń i dostarczenie świeżego o odpowiednich parametrach. Zużyte powietrze systemem kanałów transportowane jest do centrali, gdzie podlega filtrowaniu i wyrzucane jest przez kanał wylotowy na zewnątrz budynku. Świeże powietrze kanałem wlotowym zasysane jest do wnętrza urządzenia gdzie przechodzi przez filtry, które wyłapują drobiny kurzu oraz alergeny, pyłki traw i drzew. Następnie powietrze przechodząc przez wymiennik ciepła ogrzewane jest ciepłem oddanym przez powietrze usuwane. Podgrzane powietrze tłoczone jest następnie do wentylowanych pokoi, sal czy biur. Ilość powietrza nawiewanego i wywiewanego jest jednakowa.

Obudowa rekuperatorów PRO-VENT w całości wykonana z twardego PCV, który charakteryzuje się niewielkim ciężarem, dużą sztywnością oraz doskonałymi właściwościami tłumienia drgań i hałasu. Jest też odporny na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Całe wnętrze obudowy ocieplono termicznie i wygłuszono akustycznie. Wysoka jakość wykonania central PRO-VENT została dwukrotnie doceniona w niezależnym badaniu konsumentów Złotym Godłem Konsumencki Lider Jakości 2017 i 2018.


W skład oferty firmy Pro-Vent wchodzą:

 • REKUPERATORY MISTRAL PRO

Rekuperatory stojące z wymiennikiem przeciwprądowym MISTRAL PRO to urządzenia wyposażone w opatentowany przeciwprądowy wymiennik ciepła konstrukcji Pro-Vent, o sprawności nawet do 96%. Posiadają wbudowany, 100% szczelny bypass wymiennika ciepła oraz energooszczędne wentylatory EC. Dużym ułatwieniem są osobne dekielki filtrów, dzięki czemu wymiana filtrów następuje przy minimalnym wysiłku.

Wysoka efektywność i niskie zużycie energii przez rekuperatory MISTRAL PRO sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Rekuperatory MISTRAL PRO dostępne są od wydajności 450 m3/h do 2000 m3/h.

Rekuperator ProVent MISTRAL PRO

Więcej informacji na stronie producenta


 • REKUPERATORY MISTRAL SMART

Kompaktowe rekuperatory stojące z wymiennikiem przeciwprądowym MISTRAL SMART stanowią uzupełnienie serii MISTRAL PRO z przeznaczeniem do najmniejszych domków jednorodzinnych. Są to urządzenia o wysokim odzysku ciepła a przy tym zdecydowanie najmniejsze i najlżejsze. Ich niewielkie wymiary oraz spory wybór możliwych wariantów wyprowadzenia króćców powietrza umożliwiają dużą swobodę i wygodę montażu.

Rekuperatory MISTRAL SMART dostępne są od wydajności 300 m3/h do 400 m3/h.

Pro-Vent - rekuperator MISTRAL SMART

Więcej informacji na stronie producenta

 

 • REKUPERATORY MISTRAL SLIM (podwieszane)

Rekuperatory podwieszane z wymiennikiem przeciwprądowym MISTRAL SLIM to seria produktów dla użytkowników, którym zależy na wysokim odzysku ciepła, ale chcieliby zamontować urządzenie w przestrzeni sufitu podwieszanego.

Rekuperatory MISTRAL SLIM dostępne są od wydajności 300 m3/h do 1500 m3/h.

Pro-Vent - rekuperator Mistral Slim podwieszany

Więcej informacji na stronie producenta

 

 • REKUPERATORY MISTRAL

Rekuperatory stojące z tradycyjnym wymiennikiem krzyżowym MISTRAL są przeznaczone dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na niskiej cenie urządzenia i materiałów eksploatacyjnych. Rekuperatory MISTRAL charakteryzują się wciąż bardzo dobrymi parametrami pracy oraz wysoką niezawodnością.

Rekuperatory MISTRAL dostępne są od wydajności 250 m3/h do 6000 m3/h.

Pro-Vent - rekuperator Mistral

Więcej informacji na stronie producenta

 

 • REKUPERATORY MISTRAL P (podwieszane)

Rekuperatory podwieszane z tradycyjnym wymiennikiem krzyżowym MISTRAL P to seria produktów dla użytkowników, którzy planują zamontować urządzenie w przestrzeni sufitu podwieszanego i zależy im na dobrym kompromisie między niską ceną, a wysokim odzyskiem ciepła.

Rekuperatory MISTRAL P dostępne są od wydajności 200 m3/h do 3000 m3/h.

Pro-Vent - rekuperator Mistral P podwieszany

Więcej informacji na stronie producenta

 

 • REKUPERATORY MISTRAL DUO

Rekuperatory stojące z podwójnym wymiennikiem krzyżowym MISTRAL DUO to linia central wentylacyjnych, w którym zwiększony jest stopień odzysku ciepła dzięki połączeniu pracy dwóch wymienników ciepła. Rozwiązanie to umożliwia osiągnięcie wysokiego stopnia odzysku ciepła przy zachowaniu niższej ceny urządzenia w stosunku do rekuperatorów z wymiennikiem przeciwprądowym. Rekuperatory MISTRAL DUO wyposażone są również we wbudowany automatyczny bypass odzysku ciepła.

Pro-Vent - Rekuperator Mistral Duo

Więcej informacji na stronie producenta

 

 • REKUPERATORY MISTRAL BSR (basenowe)

Centrale wentylacyjne MISTRAL BSR to linia produktów z wysokoefektywnym wymiennikiem ciepła przeznaczona do wentylacji i osuszania niewielkich hal basenowych oraz krytych basenów kąpielowych o ograniczonym stosowaniu chloru (tam, gdzie chlorowanie nie jest podstawowym sposobem uzdatniania wody).

Pro-Vent - rekuperator Mistral BSR basenowy

Więcej informacji na stronie producenta

 

 • PŁYTOWY GRUNTOWY WYMIENNIK CIEPŁA GWC PRO-VENT GEO

 

Gruntowy wymiennik ciepła PROVENT-GEO to oryginalne, unikatowe rozwiązanie umożliwiające pozyskanie zawartego gruncie ciepła lub chłodu, w zależności od sezonu. Dzięki wykorzystaniu budowy bezprzeponowej odzysk ciepła następuje w maksymalnie wydajnym stopniu.

Podstawowe zalety GWC PROVENT-GEO:

 • znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania,
 • optymalna praca urządzeń do odzysku ciepła,
 • zapobieganie nadmiernej suchości powietrza w czasie mrozów,
 • zapewnienie pożądanego chłodu latem.


Dodatkowe atuty:

 • praktycznie 100% wymiana cieplna z gruntem,
 • wydajne chłodzenie i osuszanie powietrza latem,
 • ogrzewanie i dowilżanie powietrza zimą,
 • możliwość posadowienia wymiennika na niewielkiej głębokości,
 • niewielkie straty ciśnienia,
 • możliwość pracy ciągłej, bez potrzeby "regeneracji" złoża.

Gruntowy wymiennik ciepła PROVENT-GEO

 Więcej informacji na stronie producenta

 

 • STEROWANIE I AUTOMATYKA PRO-VENT

Firma PRO-VENT proponuje kilka rodzajów sterowania swoimi urządzeniami. Użytkownik może kierować się nowoczesnością i rozbudowanymi możliwościami lub po prostu ceną. W każdym przypadku automatyka tworzona jest od podstaw na miejscu przez specjalistów PRO-VENT, dzięki czemu jest niezawodna, a możliwości rekuperatorów, jak i całego systemu są w pełni wykorzystane.

Pro-Vent - automatyka

Więcej informacji na stronie producentaKontakt w sprawie produktów:Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
tel. (77) 44 044 98; kom. 666 610 405
fax. (77) 44 044 92
www: www.pro-vent.pl
mail: info@pro-vent.pl
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja domowa

PARTNERZY

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm                              logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY