REKLAMA

REKLAMA


Rekuperatory.pl

Ceramiczne i stalowe systemy kominowe Schiedel


artykuł promocyjny

Firma Schiedel to największy i najnowocześniejszy producent systemów kominowych w Europie. Główną zaletą systemów kominowych Schiedel jest ich wielowarstwowa konstrukcja. Gwarantuje ona elastyczne mocowanie rury wewnętrznej, co w warunkach ekstremalnych, jakimi są pożar sadzy lub pożar w budynku jest niesłychanie ważne.

„Sercem” komina jest odprowadzająca spaliny rura, wykonana z ceramiki technicznej. Część konstrukcyjną tworzą pustaki z betonu lekkiego oraz izolacja termiczna położona pomiędzy pustakiem a rurą. Systemowość takiego rozwiązania odprowadzania spalin polega na dokładnym, wzajemnym dopasowaniu wszystkich tych elementów. Dzięki temu że zajmują one mało miejsca, uzyskujemy większą powierzchnię mieszkalną. Kompletne, prefabrykowane systemy kominowe, umożliwiają szybki i bezproblemowy montaż.

Jako lider na rynku kominowym firma Schiedel oferuje kompletną paletę produktów jak i elementów gwarantujących bezpieczne funkcjonowanie komina w budownictwie jedno i wielorodzinnym, zgodnie z dewizą „bezpieczny komin to bezpieczny dom”.

 

 

ASORTYMENT FIRMY SCHIEDEL
 


  • PRO Advance to komin, który przeznaczony jest do odprowadzania spalin z kotłów opalanych różnymi rodzajami paliw. Ponadto spełnia on wymagania tradycyjnych i nowoczesnych technik grzewczych. Innowacyjny charakter komina PRO Advance gwarantuje również minimalizację kosztów związanych z wymianą kotła w przyszłości. System kominowy PRO Advance posiada unikalną, jedyną w swoim rodzaju profilowaną rurę ceramiczną o niepowtarzalnych właściwościach użytkowych i długości 1,33 m
Schiedel - pro advance
  • Rondo Plus to uniwersalny, trójwarstwowy system kominowy dla wszystkich rodzajów paliw. Polecany do tradycyjnych kotłów grzewczych na paliwa stałe, paliwa gazowe lub olejowe, a także w przypadku zastosowania kotłów nowoczesnych. To komin, który spełnia wymogi nowoczesnej techniki kominowej: wytwarza dobry ciąg, jest odporny na kwasy i działanie wysokich temperatur. Jest niezwykle łatwy i szybki w montażu.
Schiedel - rondo plus
  • Avant to system kominowy do odprowadzania spalin z niskotemperaturowych kotłów olejowych, gazowych, w szczególności kondensacyjnych. Umożliwia on zmianę typu kotła zarówno pod względem rodzaju paliwa, jak i sposobu odprowadzania spalin. Dodatkową zaletą jest możliwość pracy tego komina z kotłami z zamkniętą oraz z otwartą komorą spalania. Avant jest więc systemem „rozwojowym”, stworzonym w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologiczne.
Schiedel - avant

  • Komin Quadro służy do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych gazem z zamkniętą komorą spalania. Powietrze do spalania napływa do paleniska z zewnątrz poprzez kanał powietrzny zintegrowany z instalacją kominową. Schiedel Quadro umożliwia dodatkowo podłączenie kilku kotłów do jednego komina zbiorczego, może być więc stosowany np. przy ścianie pomiędzy sąsiadami budynku bliźniaczego lub w budynkach wielorodzinnych.
Schiedel - avant
  • Multi - powietrzno-spalinowy system kominowy do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych gazem w budownictwie wielorodzinnym.
Schiedel - multi
  • Rondo - system kominowy dla paliw stałych. Znajduje on zastosowanie tam gdzie temperatura spalin wynosi 200-500°C, czyli tam, gdzie nie występuje wytrącanie się wilgoci.
Schiedel - rondo
  • Kanały wentylacyjne - wykonane z betonu lekkiego, przeznaczone do budowy grawitacyjnych systemów wentylacyjnych.
  • Schiedel Fenko to hybrydowa nasada wentylacyjna zaprojektowana dla potrzeb prawidłowej wentylacji w budynkach mieszkalnych, a jej zadaniem jest zapewnienie właściwych wartości ciągu w kanałach wentylacyjnych firmy Schiedel.
Schiedel Fenko to hybrydowa nasada wentylacyjna
  • Do wentylacji pomieszczeń w budynkach mieszkalnych oraz pomieszczeń przemysłowych, stosowane są nie tylko wentylatory ale również wywietrzniki, bez elementów wirujących. Do tego celu idealnie nadaje się wywietrznik grawitacyjny Schiedel Bryza.
wywietrznik grawitacyjny Schiedel Bryza
  • Schiedel PRIMA PLUS to wysokiej jakości jednościenny wkład kominowy ze stali szlachetnej, przeznaczony do renowacji tradycyjnych kominów w gospodarstwach domowych jak i budynkach użyteczności publicznej. Służy do odprowadzania spalin z urządzeń na wszystkie rodzaje paliw.
wkład kominowy Schiedel PRIMA PLUS


Izolowany, dwuścienny system kominowy Schiedel ICS to nowoczesne rozwiązanie w technice odprowadzania spalin, gwarantujące spełnienie wszelkich wymogów bezpieczeństwa. Znajduje zastosowanie w budynkach nowo powstających oraz remontowanych; w budownictwie mieszkaniowym, jak i w obiektach przemysłowych.

 

Schiedel TECNOFLEX to dwuwarstwowy, elastyczny wkład kominowy przeznaczony do modernizacji istniejących kominów. Umożliwia odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych opalanych różnymi rodzajami paliw.

 

Akcesoria: daszki kominowe, zaprawa montażowa, masa uszczelniająca SKD, uchwyt kominowy i inne.
 

 

30 letnia gwarancja, której udziela firma na produkty zapewnia najwyższy stopień funkcjonalności i bezpieczeństwa w odprowadzaniu spalin. Kominy Schiedel spełniają wymagania norm europejskich.

Jakość systemów kominowych Schiedel potwierdza wdrożony i stosowany system zarządzania jakością ISO 9001, a także liczne nagrody i wyróżnienia, jakie firma otrzymała w okresie swojej wieloletniej działalności na polskim rynku. Systemy kominowe Schiedel zalecane są przez Korporację Kominiarzy Polskich.


SCHIEDEL TO NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANY KOMIN W EUROPIEKontakt w sprawie produktów:Schiedel Sp. z o.o.
tel. (77) 455 59 49
fax. (77) 455 59 47
www.schiedel.pl
biuro@schiedel.pl
Zobacz więcej treści z działu: wentylacja domowa

PARTNERZY

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm  logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent

REKLAMA


WYBRANE PORADY

REKLAMA

NASZE SERWISY